TÜ/Bigbank ja Barrus/Võru VK tunnistasid teist päeva järjest leedulannade paremust

Tartu Ülikool/Bigbank ja Barrus/Võru Võrkpalliklubi jäid nädalavahetusel punktita, kui teist päeva järjest tunnistati leedulannade paremust, kirjutab volley.ee.

Tartu Ülikool/Bigbank (Foto: Jonavos Aušrinė)

Barrus/Võru Võrkpalliklubi pidi põhiturniiri mõlemas omvahelises kohtumises tunnistama tiitlikaitsja Kaunas VDU paremust, kui esimeses ringis Leedus 0:3 kaotuse saanud Võru esindus leppis tänases teises omavahelises vatsasseisus kodusaalis 0:3 (22:25, 21:25, 12:25) kaotusega. 13 punktiga tõusis Võru naiskonna resultatiivseimaks Hanna-Liisa Ilves, kelle efektiivsusnäitaja oli +12. Salme Adeele Hollas aitas koduvõistkonda 11 ja Haide Haring 7 punktiga.

Mõlema naiskonna positiivne vastuvõtt oli 62%, kuid rünnakuid lahendas paremini turniiritabelis kolmandaks tõusnud Kaunase võistkond, kelle efektiivsus oli 42%. Võrulannad lahendasid rünnakuid 27-protsendiliselt.

Põhiturniiri esimeses ringis võõrsil Jonavos Aušrine vastu ühe geimivõidu teeninud Tartu Ülikool/Bigbank jõudis geimivõiduni ka tänases koduväljakul toimunud mängus, kui turniiritabeli teisele võistkonnale Aušrinele läks kirja 3:1 (25:19, 25:17, 22:25, 25:19) võit. Mängu statistika kättesaadav ei ole, kuid kordus on nähtav SIIN.

Seitsmendana jätkaval Tartu Ülikool/Bigbankil on 12 mänguga koos 10  ja üheksandat kohta hoidval Barrus/Võru Võrkpalliklubil 13 mänguga 7 punkti. TalTech/Tradehouse paikneb 29 punktiga esikohal, Audentes SG/Noortekoondis on üheksa punktiga kaheksas.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN