Reklaam sulgub sekundi pärast

Timo Tammemaa: saan koondises head energiat

tammemaa
Foto: volley.ee

Eesti meeste koondisega reisis Belgiasse kaasa Timo Tammemaa, kes ühines meeskonna treeningutega alles paar nädalat tagasi ja kes senistes Euroopa Kuldliiga mängudes pole kaasa löönud. Volley.ee rääkis temaga Belgias Kortrijkis päev enne Belgia – Eesti mängu ja uurisime mis toimub?

Enamus meie koondise viimaste aastate põhimeestest otsustas suve esimese poole vabaks võtta, aga Sina oled otsustanud koondisega ühineda. Miks selline valik? Kas kevadel jäi klubis mänge väheks?

Olin üpris “puruks” tegelikult. Tulingi selle eesmärgiga, et oma keha professionaalide käe all jälle kenasti korda teha. Mängunälga tempomehe positsioonil mängimiseks polnud mul üldse, otsustavaks sai võimalus katsetada end platsil uues rollis diagonaalründajana. Samuti tahtsin näha milline on uus peatreener ja tema käekiri. Aga eelkõige tahtsin selgust saada iseenda füüsilise seisundi kohta. Pooleteist nädalaga on mul näiteks mõned probleemid juba lahenenud.

Uuest positsioonist. Võrkpalliskeenes pole amma juba saladus, et tahaksid pigem diagonaalründajana mängida. Nüüd andis Fabio Soli Sulle selle võimaluse. Mis see täpsemalt on, mis Sind tõmbab selle ameti poole? 

Juba 15-16 aastasena unistasin tegelikult diagonaalründajana mängimisest. Aga kui omal ajal Audentesesse läksin, siis nägid treenerid minus pigem tempomehe potentsiaali ja nagu öeldakse, edasine on ajalugu. Ometi alateadvusesse jäi mul see soov alles ja nii ma olen seda endas kandnud juba aastaid. Ja aeg-ajalt tuleb see diago-tuhin jõulisemalt üles.

Seleta lihtsale võrkpallisõbrale – mis on diagonaalründaja ametis nii palju toredamat võrreldes temporündajana mängimisele? 

Ma olen kogu aeg olnud pigem seda tüüpi tempo, kellele meeldib pigem rünnata ja servida ning blokeerimine pole minu kõige tugevam külg. Lihtne vastus on, et diagonaal saab palju rohkem rünnata, nii kiireid palle kui ka kõrgeid palle, ehk et diagonaalründajatel on mängus kokkuvõttes rohkem ja erinevaid rünnakuid.

Temporündajad teevad mängus väga palju musta tööd, mis võib vaatajale märkamatuks jääda. Keskel ohtlik tempo annab võimaluse nurgameestel särada. Võrkpallis on näiteid, kus head tempomehed on suutnud keskpärastele nurgameestele korralikud lepingud “välja teenida”. Mul pole midagi musta töö tegemise vastu ja võrkpall on meeskonnamäng, lihtsalt rünnata tahaks rohkem (naerab – toim.).

Kuidas siis praegu peale kahte nädalat uus amet välja tuleb?

Treeningmängudes olen kahel korral kuus-kuue vastu mänginud diagonaalründajana. Kahe korra kohta ise tunnen, et pole paha. Aga treeneril on mulle päris palju näpunäiteid, proovin kiiresti kõik pealeminekud, blokiasetused ja kaitsetööks vajalikud võtted kiirelt kätte saada.

Kas seekordne on ühekordne projekt, mis piirdub selle Kuldliiga perioodiga või ongi nüüd karjääris uus samm tehtud? Ja kas Sinu uue klubi treenerid teavad millega Sa praegu tegeled? 

Treenerid ei tea, aga mõned mängijad teavad, et veedan suve katsetades. Ma ei usu, et klubi treenereid see väga häiriks, seda enam, et suure-suure tõenäosusega hooaja teises pooles ma naasen uuesti tempomehe kohale. Neil on pigem hea meel, et tegelen enda vormis hoidmise ja pisivigastuste väljaravimisega. Ning ma ise saan sellest head energiat, mis peaks ju ka uuele klubile hästi sobima. 

Treeneritebrigaadilt on tulnud eelinfo, et Tammemaa alustab Belgia – Eesti mängu diagonaalründajana algkoosseisus.