Tartu Ülikool/Bigbank lülitas tiitlikaitsja konkurentsist ning pääses kolmanda Eesti võistkonnana Balti liigas poolfinaali

Tartu Ülikool/Bigbank
Tartu Ülikool/Bigbank — FOTO: Tartu Ülikool/Bigbank

Kolmanda Eesti võistkonnana jõudis järgmisel nädalal toimuvale naiste Balti liiga finaalturniirile põhiturniiril viiendaks tulnud Tartu Ülikool/Bigbank, kes oli veerandfinaalseerias parem põhiturniiri neljanda kohaga lõpetanud tiitlikaitsja Kaunase VDU võistkonnast.

Kahe võiduni peetud veerandfinaalseeria kodusaalis 3:0 võiduga avanud Tartu esindus oli edukam ka Kaunases peetud teises kohtumises, kui tartlannadele läks kirja 3:1 (25:23, 25:16, 16:25, 25:20) võit.

Tartu esindus näitas parimat rünnakuprotsenti teises geimis, kui punktiks löödi 45% rünnakutest. Kogu mängu kokkuvõttes oli näitaja 37%. Leedu võistkonna rünnakuefektiivsus oli 34%. Blokis olid omakorda edukamad kaotajad, kes kogusid Tartu võistkonna kuue blokipunkti vastu üksteist blokipunkti. Serviässasid kogunes koduvõistkonnale kolm ja Eesti võistkonnale kuus.

Suurima punktisaagi kogus 12-ga plussi jäänud Ingris Suvi, kelle arvele kogunes 18 punkti. Liisbet Pill ja Salme Adeele Hollas assisteerisid 13 ning Laura-Liisa Maiste 9 punktiga. Egle Makauskaite tõi võõrustajatele 14 punkti.

Lisaks Tartu Ülikool/Bigbankile mängivad 1.-2. märtsil TalTechi spordihoones toimuval nelja naiskonna finaalturniiril põhiturniiri parim TalTech ja põhiturniiril teise koha saavutanud Rae Spordikool/VIASTON. Neljanda poolfinalisti selgitavad Riia Võrkpallikool/LU ja RSU/MSG. 1. märtsil toimuvad poolfinaalid ja 2. märtsil kohamängud.