Tartu Ülikool/Bigbank jõudis finaalist ühe võidu kaugusele

Tartu Ülikool/Bigbank
Tartu Ülikool/Bigbank — FOTO: Helen Hunt

Tartu Ülikool/Bigbank jõudis naiste Eesti meistrivõistlustel finaalist ühe võidu kaugusele, võites poolfinaalseeria teises mängus Viljandi Metalli.

Kolme võiduni peetav poolfinaalseeria on seni kulgenud põhiturniiril teiseks tulnud tartlannade dikteerimisel, kui kahes senitoimunud kohtumises põhiturniiril kolmanda koha saavutanud Viljandi geimivõitu tähistada ei ole saanud. Kodusaalis peetud avamängu 3:0 tulemusega võitnud Tartu esindus jäi sama tulemusega peale ka Viljandis toimunud teises vastasseisus, loovutades võõrustajatele geimides vastavalt 21, 24 ja 23 punkti, kirjutab volley.ee.

Võitjate poolel suurepärase etteaste teinud Karlotta Kattai realiseeris 40-protsendilise efektiivsuse juures 17 tõstet, lisas ühe blokipunkti ja viis serviässa, tõustes 23 punktiga üleplatsimängijaks. Kohtumise parim oli ka Kattai kasutegur +17. Ingrid Kiisk assisteeris 10 punktiga. Renate Pikk tõi viljandlannade resultatiivseimana 14 punkti. Kaisa Rei arvele kogunes 9 punkti.

Tasavägist lõpptulemust kinnitavad ka peamised statistilised näitajad: servi vastuvõtt 52%-48% ja rünnak 29%-28% Viljandile, blokipunktide arvestuses jäi Tartu peale 7-5 ja serviässades 11-8.

Seeria kolmas mäng, milles Tartu võistkonnal on võimalik kindlustada finaalkoht, toimub 14. märtsil kell 19.30 A. Le Coq Sport spordimajas. Viljandi võidu korral jätkub seeria neljanda mänguga Viljandis. Teises poolfinaalseerias TalTech/Tradehouse`i ja Barrus/Võru Võrkpalliklubi vahel on seis kahe mängu järel viigis. Seeria kolmas kohtumine algab TalTechi spordihoones 15. märtsil kell 19.