Tartu Ülikool/Bigbank ja BARRUS/Võru Võrkpalliklubi kaotasid 2:0 eduseisust

Naiste Meistriliiga tänased mängud pakkusid põnevust igale maitsele, kui mõlemas kohtumises läks võitja selgitamiseks vaja maksimaalset viit geimi, kirjutab volley.ee.

Viljandi Metall (Foto: Elmo Riig/Sakala)

Koduseinte toetust nautinud Tartu Ülikool/Bigbank jõudis kahe võidetud geimi järel kolmandas geimis tabelijuhi Viljandi Metalli vastu 24:23 eduseisus matšpallini, kuid lõpuks lepiti napi 2:3 (25:19, 25:21, 25:27, 25:27, 10:15) kaotusega. Kohtumise statistika kättesaadav ei ole, kuid mängu kordus on nähtav SIIN.

2:0 eduseisus olnud koduvõistkonna kaotusega lõppes ka teine tänane kohtumine, milles BARRUS/Võru Võrkpalliklubi jäi võiduta võistkondade duellis 2:3 (25:15, 25:21, 28:30, 21:25, 11:15) tulemusega alla TBD Pharmatech Tartule. Seejuures oli võrulannadel kolmandas geimis enda servil kasutada neli matšpalli, kuid ühtegi võõrustajad realiseerida ei suutnud.

Neljandas geimis kaheksa punkti toonud ja kokku kuus ässa löönud Salme Adeele Hollas tõi koduvõistkonnale üleplatsimängijana 26, Hanna-Liisa Ilves 17 ja Kerli Kubi 11 punkti. Mängu parim oli ka Hollase kasutegur +13. Lill Kandimaa ja Kairin Tammel panustasid võitu võrdselt 21 punkti. Liis Laigu assisteeris 14 ja Kristel Sild 10 punktiga.

Kui servi vastuvõtul oli kindlam Võru esindus (43%-41%), siis rünnakul oli edukam Tartu naiskond (38%-34%). Blokipunkte kogusid kaotajad 11 ja võitjad 8.

Viiest mängust neli võitnud Viljandi Metall paikneb 11 punktiga turniiritabeli esikohal. Tartu Ülikool/Bigbank järgneb kahe vähempeetud mängu juures 7 ja ainsana kaotuseta püsiv TalTech/Tradehouse kolme vähempeetud mängu juures 6 punktiga.

Mõlemad pühapäeval toimuvad mängud algavad kell 17, kui Viimsi/Tallinna Ülikool võtab kodusaalis vastu BARRUS/Võru Võrkpalliklubi ja Tartu Ülikool/Bigbankile sõidab külla Rae Spordikool/VIASTON. Pühapäeval Tartu Ülikooli spordihoones toimuv mäng on otseülekandena nähtav SIIN.

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN