Tartu Ülikool/Bigbank asus poolfinaalseerias eduseisu

Tartu Ülikool/Bigbank
Tartu Ülikool/Bigbank — FOTO: Helen Hunt

Tartu Ülikool/Bigbank alustas kolme võiduni peetavat naiste Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeriat edukalt, kui avavaatuses mängiti üle Viljandi Metall. Uuesti kohtutakse pühapäeval Viljandis.

Põhiturniiril teise koha saavutanud Tartu ja kolmandaks tulnud Viljandi kohtumine oli oodatult põnev, kui kolmest geimist kaks kujunesid võrdsete vastasseisuks. Esimeses geimis oli võõrsil mänginud Viljandil 24:23 seisul kasutada geimpall, mida külalised realiseerida ei suutnud ja pidid lõpuks leppima 25:27 kaotusega. Avageimi võidust tuule tiibadesse saanud tartlannad lahendasid teises geimis rünnakuid 45-protsendiliselt ja loovutasid viljandlannadele vaid 9 punkti. Kolmandas geimis haaras Viljandi naiskond 18:13 eduseisu, kuid õige pea särasid tablool 21:21 viiginumbrid. Kodupubliku rõõmuks kallutas taaskord tasavägise geimi enda kasuks Tartu esindus, kellele läks 25:22 geimivõiduga kirja 3:0 (27:25, 25:9, 25:22) mänguvõit.

Rünnakul 39-protsendilist efektiivsust näidanud Ingrid Kiisk tõi võitjatele 14 (+7), Mari Arak 10 (+10) ja Liisbet Pill 9 (+5) punkti. Viljandi naiskonna resultatiivseimaks tõusis 15 punkti kogunud Renate Pikk, kelle efektiivsusnäitaja oli +9.

Võitjad olid paremad nii pallingu vastuvõtul (48%-45%), rünnakul (34%-28%) kui serviässade arvestuses (7-5). Blokis kogusid mõlemad naiskonnad seitse punkti. Mängu kordust saab vaadata siin.

Seeria teine mäng on kavas 12. märtsil kell 14 Viljandi spordihoones. Neljapäeval kell 19 avavad TalTechi spordihoones poolfinaalseeria kohalik TalTech/Tradehouse ja Barrus/Võru Võrkpalliklubi.