Reklaam sulgub sekundi pärast

Tartu Bigbank tõi korraks mängu põnevust, ent pääses eurosarjas järgmisse ringi

tartu-bigbank
Foto: Tartu Bigbank Facebook

Tartu Bigbank sai kodupubliku ees CEV Challenge Cupi 1/16-finaali korduskohtumises Slovakkia klubi Prešovi PU vastu 3:0 (25:23, 25:14, 25:23) võidu ning pääses järgmisse ringi. 

Avamängus said Alar Rikbergi hooleaused kätte 2:0 edu, ent kaotasid lõpuks mängu 3:2. Nii vajati edasipääsuks kas 3:0 või 3:1 võitu, 3:2 võidu puhul tulnuks mängida kuldne geim, vahendab volley.ee

Täna tegutses Tartu meeskond algusest kuni kolmanda geimi keskpaigani enesekindlalt, siis tekkis suurest edueisust (22:14) suur mõõn, ent lõpp läks siiski hästi ja ligi 600 pealtvaatajat saavad järgmist euromängu ootama jääda. Järgmiseks vastaseks on Portugali klubi Fonte Bastardo, kes alistas soomlaste Akaa-Volley. 

Tartu resultatiivseim oli täna 17 punktiga (+9) Matej Šmidl, 13 punkti (+9) lisas Timo Lõhmus ja 10 silma jäi nii Taavet Leppiku (+8) kui Mart Naabri arvele (+9). Tartlaste vastuvõtt oli 49%, rünnakuid lahendati 52-protsendiliselt, blokist saadi 7 (5 blokki pani Naaber) ja servilt 8 punkti (9 viga).

Prešovile tõi Ivo Mikovcik 11 punkti (+10). Slovakkia klubi vastuvõtt oli 48 ja rünnak 44%, blokiga saadi 5 ja servilt 2 punkti (eksiti 5 pallingul).

Peatreener Alar Rikberg sõnas kolmanda geimi käest antud eduseisu kohta järgmist: “Me arvasime võib-olla, et see mäng on tehtud, vastane enam eriti ei võidelnud ja oli justkui alla andnud. Ja hakkasime vastastele punkte andma." 

Nurgaründaja Timo Lõhmus tunnistas, et pinevaks läinud kolmanda geimi lõpus oli tal tugev närv sees, ent ühtne tiimivaim aitas raskest olukorrast välja tulla.

“Ütlen ausalt, et mul oli isiklikult väga suur närv sees. Kui teadsime, et oleme kaheksa punktiga ees ja olime juba sealt neli tagasi andnud, siis oli selline tunne, et oi jumal! Tundsin, et käed hakkasid värisema. Aga eks see on mulle ka esimene kogemus euroliigas. Aga väha lahe, et võitsime,” sõnas Lõhmus. 

“Mehed olid terve mängu emotsionaalselt nagu üks tiim, ma arvan, et see hooaeg on meil üks-kaks mängu olnud sellist, kus ongi ühtne tiim väljakul. Selles mõttes olen kuttide üle väga uhke.”