Reklaam sulgub sekundi pärast

Tartu Bigbank jätkab euroteekonda Portugali klubi vastu: vastas on suur rünnakujõud

bigbank-tartu
Foto: Bigbank Tartu Facebook

Ainsa Eesti võrkpalliklubina eurosarjas konkurentsis olev Tartu Bigbank jätkab teekonda sel kolmapäeval, mil kohtutakse CEV Challenge Cupi 1/8-finaalis Portugali tippklubi A.J. Fonte Bastardoga. Avamäng toimub kolmapäeval algusega kell 19.00 Tartu Ülikooli spordihoones.

Bigbank lülitas esimeses ringis konkurentsist Slovakkia klubi Prešovi Mirad Unipo, portugallased said omakorda jagu soomlaste Akaa-Volleyst, vahendab volley.ee

Portugali liigas hoiab Bastardo hetkel esikohta, võidetud on kõik 10 mängu. Seejuures edestatakse Meistrite liigas osalevat Lissaboni Benficat ja eurosarjas Pärnu Võrkpalliklubi alistanud Lissaboni Sportingut. 

Tartu meeskonna peatreeneri Alar Rikbergi hinnangul on järgmine vastane eelmisest klassi võrra kõrgem ja omab korralikku rünnakujõudu.

“Kindlasti klassi võrra kõrgem. Neil on olnud väga ladus hooaja esimene pool, nad on saanud koduses liigas nõrgemate vastu põhimeestele puhkust anda ja tugevamate vastu põhidega mängida. Mängivad väga enesekindlalt ja asjad on ka lihtsalt hästi sujunud,” ütles Rikberg. 

“Lisaks on neil võrreldes Prešovi taseme ja Balti liigaga rünnakujõudu, millega meie igapäevaselt kokku ei puutu. See käib kahe mehe kohta, diagonaalründaja Alberto Valencia Gonzalese ja nurgaründaga Joao Rodrigues Noleto kohta. Enamik meeskonna tuumikust on ka parimas võrkpallurieas ja nende mäng on stabiilne.” 

Peatreeneri sõnul tuleb edu saavutamiseks tegutseda riskeerivamalt. “Seda nii servijoone taga – et nad võrgust eemale saada – kui ka rünnakul, et punkte teenida. Nende bloki-kaitse kvaliteet on väga kõrge, peame seetõttu leidma tavapärasest jõulisemad, osavamaid lahendusi,” analüüsis juhendaja edu saavutamise võimalusi. 

Eelmises ringis ei saanud Soome liiga liider Akaa-Volley Portugali klubi käest geimigi. “Seegi näitab taset. Eks me peame oma tihedas graafikus olukorraga kohanema, mängupäevi on pea sama palju kui trennipäevi ja erinevalt eelmisest hooajast peame arenema mängudega,” lisas juhendaja, kelle sõnul andsid viimased Balti liiga kohtumised pigem enesekindlust.

“Heameelt tegi see, kui lihtsalt tuli võit Daugavpilsi vastu ja see, et suutsime Jekabpilsi vastu välja tulla raskest seisust. Tulevikule mõeldes oli sellest viimasest mängust rohkem kasu, meeskond sai hea karastuse,” lisas Rikberg.