Tariston Cupil kerkisid võitjateks Piik – Korotkov ja Kuivonen – Jürgenson

Tariston Cupi esinelikud
Tariston Cupi esinelikud — FOTO: Gertrud Alatare/volley.ee

Kiirkasiino rannavolle suvetuuri viimasel, Tariston Cupi nimelisel finaaletapil Paides võidutsesid pühapäeval Urmas Piik ja Dmitri Korotkov ning Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson.

Tariston Cupi meeste turniiril jõudsid nelja parema sekka Piik ja Korotkov, Siim Ennemuist ja Cris-Karlis Lepp, Mihkel Nuut ja Karl Maidle ning Tristan Täht ja Joosep Põldma. Esimeses poolfinaalis läksid vastamisi turniiri võitjad Piik ja Korotkov ning teisel järjestikusel etapil esinelikusse murdnud Täht ja Põldma, finaali edenesid raske 2:0 (24:22, 21:17) võiduga kogenumad Piik ja Korotkov. Teises poolfinaalis panid paremuse maksma Ennemuist ja Lepp, võites samuti 2:0 (21:17, 21:19) Nuuti ja Maidlet.

Finaalis suutsid Piik ja Korotkov punkt punktis kulgenud avageimi võita, ent järgmises jäädi Ennemuistile ja Lepale selgelt alla. Otsustava vaatuse võitsid juba geimi alguses vahe sisse mänginud Piik ja Ennemuist, vormistades triumfi seisuga 2:1 (27:21, 15:21, 15:7).

Ka kolmanda ja neljanda koha selgitamine vajas maksimaalseid geime. Nuut ja Maidle mängisid esimeses geimis Tähe ja Põldma kindlalt üle, aga noored mängijad suutsid kosuda ja teise geimi minimaalse vahega võita. Kolmandas geimis leidsid Nuut ja Maidle taas oma mängurütmi üles ning 2:1 (21:13, 19:21, 15:10) võiduga jätsid nad Tähe ja Põldma teisel järjestikusel etapil pjedestaalilt välja.

Vaata kõiki meeste tulemusi.

Naiste võistlusel mängisid end esinelikusse Kuivonen ja Jürgenson, Gerli Gull ja Mari Loorman, Hanna Pajula ja Kristi Nõlvak ning lätlannad Rūta Zīle ja Vanesa Grosberga. Poolfinaalid avas kolmegeimiline lahing Zīle ja Grosberga ning Kuivoneni ja Jürgensoni vahel, millest väljusid 2:1 (21:19, 14:21, 18:16) võiduga eestlannad. Teises poolfinaalis õnnestus Gullil ja Loormanil teisel järjestikusel etapil finaali jõuda, alistades Pajula ja Nõlvaku 2:0 (21:17, 21:19).

Esikohamänguks suutsid poolfinaalis põnevuskohtumise võitnud Kuivonen ja Jürgenson uue hingamise leida, sest Gulli ja Loormani vastu pandi paremus selgelt maksma – finaal võideti tulemusega 2:0 (21:15, 21:16).

Pronksimatšis tundsid võidurõõmu Pajula ja Nõlvak, kes pakkusid peale kindlalt võidetud avageimi Zīle ja Grosberga vastu küll poolehoidjatele parajal määral närvikõdi, ent suutsid pikaks veninud teise geimi lõpu siiski enda kasuks kallutada ning 2:0 (21:11, 28:26) tulemusega mänguvõidu võtta.

Vaata kõiki naiste tulemusi.

Tariston Cupi finaaletapil kuulutati välja ka kogu Kiirkasiino suvetuuri parimad paarid. Karikasarja üldvõidu noppisid Urmas Piik ja Dmitri Korotkov ning Gerli Gull ja Mari Loorman, teise koha hõivasid Mihkel Nuut ja Karl Maidle ning Maret Kuuse ja Laura-Liisa Maiste ning kolmandal kohal platseerusid Siim Ennemuist ja Cris-Karlis Lepp ning Annemar Neiland ja Merike Errit.