Tariston Cupi finaalpäev tõotab suuri lahinguid

2022. aasta Tariston Cupi naiste finaal
2022. aasta Tariston Cupi naiste finaal — FOTO: Liisi Troska

Pühapäeval leiab Paide tehisjärve ääres lõpplahenduse tänavune Kiirkasiino rannavolle suvetuur, kui finaaletapil Tariston Cupil jõudsid nelja parema sekka Urmas Piik ja Dmitri Korotkov, Siim Ennemuist ja Cris-Karlis Lepp, Tristan Täht ja Joosep Põldma, Mihkel Nuut ja Karl Maidle, Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson, Gerli Gull ja Mari Loorman, Kristi Nõlvak ja Hanna Pajula ning lätlannad Rūta Zīle ja Vanesa Grosberga.

Tariston Cupi meeste võistlusel teenisid alagrupi võiduga koha veerandfinaalis Korotkov ja Piik, Nuut ja Maidle, Ennemuist ja Lepp ning Kaur Erik Kais ja Rasmus Meius. Kaheksandikfinaalist jõudsid neile vastu Jaan Rebel ja Sten Vahtras, Tristan Täht ja Joosep Põldma, Jaanus Kuller ja Andres Leismann ning leedulased Karolis Palubinskas ja Saulius Vilkelis.

Veerandfinaalidest väljusid võitjana Kulleri ja Leismanni alistanud Piik ja Korotkov, Palubinskast ja Vilkelist võitnud Ennemuist ja Lepp, Rebeli ja Vahtrase konkurentsist lülitanud Nuut ja Maidle ning Kaisi ja Meiuse üle mänginud Täht ja Põldma. Pühapäeval kell 11.30 lähevad Paides tehisjärve rannas poolfinaalis vastamisi Piik – Korotkov ja Täht – Põldma, kell 12.15 kohtuvad teises poolfinaalis Ennemuist – Lepp ja Nuut – Maidle.

Vaata kõiki meeste tulemusi.

Naiste turniiri alustasid kahe võidu ja alagrupi esikohaga Kuivonen ja Jürgenson, Nõlvak ja Pajula, Marie Pohlak ja Kädi Böckler ning Lill Kandimaa ja Grete Jürgenson. Vaheringis olid võidukad ning jõudsid samuti veerandfinaali Gerli Toomela ja Silja Ostrov, eelmise etapi võitjad Gerli Gull ja Mari Loorman, Annemar Neiland ja Merike Errit ning lõunanaabrid Zīle ja Grosberga.

Poolfinaali jõudsid veerandfinaalis Neilandi ja Erriti alistanud Nõlvak ja Pajula, Kandimaa ja Jürgensoni üle mänginud Gull ja Loorman, Pohlakut ja Böcklerit võitnud Zīle ja Grosberga ning Toomela ja Ostrovi turniiri lõpetanud Kuivonen ja Jürgenson. Pühapäeval kell 10 heitlevad finaalikoha nimel Kuivonen – Jürgenson ja Zīle – Grosberga, 45 minutit hiljem on teises poolfinaalis võistlustules Gull – Loorman ja Nõlvak – Pajula.

Vaata kõiki naiste tulemusi.

Finaaletapil kuulutati välja ka 2023. aasta Kiirkasiino rannavolle suvetuuri parimad noormängijad, kelleks valiti Joosep Põldma ja Grete Jürgenson.