Reklaam sulgub sekundi pärast

TalTechi spordihoones selgub Balti riikide parim naiskond

TalTechi naiskond
TalTechi naiskond — FOTO: TalTech Volleyball

Naiste Balti liiga tänavune hooaeg kulmineerub käimasoleval nädalal TalTechi spordihoones, kus reedel on kavas poolfinaalid ja laupäeval medalimängud. Esikoha eest on jäänud võitlema kolm Eesti ja üks Läti võistkond. 

TalTech/Tradehouse (põhiturniiri 1.) – RSU/MSG (6.)

Reedel kell 14.30

Põhiturniiril oli selgelt parem Tallinna naiskond, saavutades 16 võidu ja 46 punktiga esikoha. RSU/MSG saldoks jäi põhiturniiril 8 võitu ja 26 punkti, mis tagasid kuuenda koha. Omavahelistes mängudes jäi peale TalTech – kodusaalis võeti 3:1 ja võõrsil 3:2 võit.

Veerandfinaalseerias põhiturniiri kolmanda Riia Võrkpallikool/LU-ga RSU/MSG võistkonnal suuri probleeme ei tekkinud, kui mõlemas mängus võeti võit – kodusaalis 3:2 ja võõrsil 3:0. Kahe mänguga kindlustas edasipääsu ka TalTech, kes võitis kahel korral 3:0 tulemusega Audentese SG/Noortekoondise.

Senistes mängudes on TalTechile enim punkte toonud Marily Lass, kes on 250 silmaga liiga viies skooritegija. 193 punktiga paikneb üldises pingereas 11. kohal Kätriin Põld. RSU/MSG naiskonna resultatiivseim pallur Karmena Struka on 280 punktiga teisel ja Agija Ankevica 270 punktiga neljandal kohal.

TalTech on ühe tiitli tänavusel hooajal juba võitnud, kui detsembris tuldi Eesti karikavõitjaks.

Rae Spordikool/VIASTON (põhiturniiri 2.) – Tartu Ülikool/Bigbank (5.)

Reedel kell 12

Põhiturniiril oli edukam Rae võistkond, kes hõivas 39 punktiga teise koha. 29 punkti teeninud Tartu naiskond oli viies. Omavahelistes vastasseisudes jagus võidurõõmu mõlemale naiskonnale, kui Tartus toimunud kohtumise võitis koduvõistkond 3:2 ja Tuule spordihoones peetud mängu Rae naiskond 3:0 tulemusega.

Kahe võiduni peetud veerandfinaalseerias oli Rae 3:0 ja 3:0 tulemusega üle VK Jelgavast ning Tartu naiskond 3:0 ja 3:1 resultaadiga tiitlikaitsja Kaunase VDU-st. Statistikatabelit piiludes on Rae naiskonna selge liider Silvia Pertens, kelle 301 punktist ei ole keegi enamat suutnud. Tartlannadele on enim punkte toonud Salme Adeele Hollas, kes hoiab 227 punktiga seitsmendat kohta.

Pühapäeval kell 12 toimub poolfinaalide kaotajate vahel pronksmedalimäng, poolfinaalide võitjad alustavad kell 17 Baltimaade meistri selgitamist. Finaalturniiri mängudele saab kaasa elada internetis sport.postimees.ee vahendusel ja finaali kannab üle telekanal Duo 5. Eelmisel hooajal saavutas TalTech Eesti parima võistkonnana neljanda koha.