TalTech võitles kõvasti, ent Türgi liiga liider võttis Challenge Cupi veerandfinaali avamängus kindla võidu

TalTechi meeskond pidas täna Türgis esimese CEV Challenge Cupi veerandfinaalmängu sealse Ankara Halkbanki vastu ning pidi vastu võtma 0:3 (20:25, 18:25, 17:25) kaotuse.

Korduskohtumine toimub homme kell 14.00 ja mängu näeb otsepildis volley.ee Facebooki lehel. Tänast mängu saab samuti volley.ee Facebookis järelvaadata.

TalTechi algkoosseisu kuulusid Martti Keel, Matej Šmidl, Rauno Tamme, Kevin Saar, Sten Perillus, Jan Markus Üprus, libero Cris Karlis Lepp. Kahjuks jäi kohtumisest eemale soojendusel vigastada saanud temporündaja Mihkel Tanila.

Avageimis jäi TalTech kiirelt 3:8 kaotusseisu, serviäss viis Türgi liiga liidermeeskonna ette 12:6 ja vahe püsis kuni geimi lõpuni – avavaatus läks Ankara meeskonnale tulemusega 25:20. Teist geimi alustasid Janis Sirelpuu hoolealused kindlamini, minnes ette 5:3. Halkbank jõudis 7:7 viigini, ent TalTechi rünnakuliider Šmidl aitas oma meeskonna taas punktiga ette. Punkt-punktis mängu jagus, kuni kodumeeskond kolmepunktilise eduseisu teenis (14:11) ja kontrollis seejärel geimi kuni lõpuni, võttes 25:18 võidu.

Kolmanda vaatuse alguses pääses Halkbank 4:1 ette, ent Tallinna klubi võitles end 7:8 seisuni. Türgi klubi mängis aga sarnaselt eelmistele geimidele suurema vahe sisse geimi keskel ning kontrollis seejärel mängu kulgu, võites viimase vaatuse 25:17 ja kogu kohtumise 3:0.

TalTechi resultatiivseimaks kerkis 14 punktiga (+9) Matej Šmidl, Kevin Saar panustas 9 punkti (-1), Jan Markus Üprus tõi 6 (+0) ning Rauno Tamme 5 punkti (+0). Halkbanki edukaim oli rünnakul samuti 14 punktini (+8) jõudnud Ramos Hernandez, kes lõi ka viis ässa.

Halkbank teenis blokiga 6, TalTech 3 punkti, servil lõid Türgi klubi mängijad 10 ässa TalTechi 5 vastu. Vastuvõtt oli parem Halkbankil: 41% vs 37% ning ka rünnakul oli võitjameeskond üle vastavalt 62% vs 46%.