TalTech/Tradehouse asus kindla võiduga poolfinaalseeriat juhtima

TalTech/Tradehouse´i mängijad
TalTech/Tradehouse´i mängijad — FOTO: Helen Hunt/TalTech/

Põhiturniiril esikoha saavutanud TalTech/Tradehouse jõudis naiste Eesti meistrivõistlustel finaali lävele, asudes kolme võiduni peetavas poolfinaalseerias Barrus/Võru Võrkpalliklubi vastu eduseisu. TalTech võib finaalkoha kindlustada 18. märtsil, kirjutab volley.ee.

Poolfinaalseeria esimeses mängus 3:0 võidu võtnud, kuid teises 2:3 kaotusega leppinud favoriit TalTech seeria kolmandas kohtumises võrulannadele geimi ei loovutanud, kui kodusaalis mänginud Tallinna naiskond võttis kindla 3:0 (25:14, 25:14, 25:13) võidu. Milja Raitis tõi võitjatele 16 (+12), Maren Mõrd 14 (+8), Eliisa Peit 11 (+10) ja Dzintra Lember 10 (+2) punkti. Võru naiskonna poolel jõudis kahekohalise punktisummani vaid Salme Adeele Hollas, kelle arvele kogunes 10 punkti.

Võõrustajate võidu võtmeks kujunes efektiivne rünnak, kui punktiks löödi 54% sooritustest. Külaliste rünnakuefektiivsus oli 19%. Võitjad lõid üheksa serviässa ja kogusid üheksa blokipunkti, kaotajate samad näitajad olid vastavalt kaks ja neli. Võistkonna arvestuses jäi TalTech 36 punktiga plussi ja Võru esindus omakorda 9 punktiga miinusesse.

Seeria neljas mäng, milles TalTech võib kindlustada edasipääsu, toimub 18. märtsil kell 13 Võru Kreutzwaldi 16 võimlas. Võru võistkonna võidu korral selgub finalist 19. märtsil Tallinnas.

Täna jätkus Jüri Spordihoones 5.-7. koha turniir teise mänguga, kui Rae Spordikool/VIASTON oli kolmes geimis 3:0 (25:19, 25:15, 25:19) parem Viimsi/Tallinna Ülikoolist. Merili Kõrvel panustas võitu 17, Liisa Põldma 13 ja Mirjam Karoliine Kask 10 punkti. Nora Lember vastas kaotajate ridades 10 punktiga.

Rünnakul silmapaistvalt tegutsenud Rae Spordikool/VIASTON lõi punktiks 62% tõstetest, Viimsi/Tallinna Ülikooli rünnakuefektiivsus oli 37%. 5.-7. koha turniiri kolmas mäng toimub 19. märtsil kell 17.30 Tallinna Ülikooli spordisaalis, kus kohtuvad Viimsi/Tallinna Ülikool ja TBD Pharmatech Tartu.