TalTech/Tradehouse astus esimese sammu finaali suunas

TalTech/Tradehouse
TalTech/Tradehouse — FOTO: Helen Hunt)

Naiste Meistriliiga poolfinaalseeria avavaatus TalTech/Tradehouse`i ja Barrus/Võru Võrkpalliklubi vahel lõppes sarnaselt Tartu Ülikool/Bigbanki ja Viljandi Metalli esimesesele vastasseisule kolmes geimis, kui TalTech võttis 3:0 võidu. Kolme võiduni peetav poolfinaalseeria jätkub laupäeval, kirjutab volley.ee.

TalTech/Tradehouse kandis koduväljakul peetud esimeses poolfinaalmängus edukalt favoriidikoormat, saavutades Võru naiskonna üle 3:0 (29:27, 25:16, 25:17) võidu. Seejuures oli võrulannadel avageimis enda servil kasutada neli geimpalli. TalTech jäi 3:0 tulemusega peale ka põhiturniiri omavahelistes kohtumistes.

Rünnakul 61-protsendilise efektiivsusega sisuliselt pidurdamatu olnud Milja Raitis panustas võitu 17 rünnaku- ja ühe servipunkti. Merilin Paalo assisteeris 12, Eliisa Peit samuti 12 ja Maren Mõrd 10 punktiga. Aigi Jukk tõi võrulannadele 12 ja Salme Adeele Hollas 9 punkti.

Pallingu vastuvõtul 41-protsendilist täpsust näidanud koduvõistkond lõi punktiks 42% rünnakutest. Külaliste samad näitajad olid vastavalt 17% ja 28%. Blokis kogusid mõlemad naiskonnad viis punkti, serviässasid märgiti võitjatele 13 ja kaotajatele viis.

Teistkordselt kohtutakse laupäeval kell 13 Võru Kreutzwaldi 16 spordihoones. Viljandi Metall ja Tartu Ülikool/Bigbank jätkavad seeriat 12. märtsil kell 14 Viljandi spordihoones.