TalTech/Macta Beauty tõusis Optibet naiste Balti liigas esimeseks

Tartu Ülikool/Bigbank
Tartu Ülikool/Bigbank — FOTO: Diana Jesin-Gnibida

Kui eile võtsid Optibet naiste Balti liigas võidu nii Tartu Ülikool/Bigbank kui TalTech/Macta Beauty, siis täna oli Eesti võistkondadest edukas vaid TalTech.

Koduseinte toetusel mänginud TalTech oli kohtumises Jonavos Aušrinega lähedal esimese geimi võidule, omades 24:22 seisul kaht geimpalli, kuid seejärel kaotati neli järjestikust punkti ja seega ka geim 24:26 tulemusega. Kodupubliku rõõmuks kuulusid ülejäänud kolm geimi Tallinna võistkonnale, kes võttis 3:1 (24:26, 25:11, 25:21, 25:20) mänguvõidu.

Eilses 3:2 võidumängus Kaunase VDU üle 27 punkti kogunud Caterina Cicetti panustas täna TalTechi võitu 24 (+16) punkti, näidates rünnakul 49-protsendilist (39-at 19) efektiivsust. Marily Lassi arvele märgiti 18, Milja Raitise kontosse 14 ja Mirjam Karoliine Kask aitas omasid 12 punktiga.

Kuigi võõrustajate positiivne servi vastuvõtt oli vaid 29%, siis rünnakuid lahendati korraliku 45-protsendilise efektiivsusega. Leedulannade vastuvõtt oli 39% ja rünnak 29%. Servil jäi TalTech kolme punktiga plussi – üheksa vea kõrvale kogunes koguni 12 ässa. Aušrine eksis servil neljal korral ja lõi seitse ässa. Esikohale tõusnud TalTech/Macta Beauty on kogunud viis punkti, Jonavos Aušrine püsib kahe mängu järel punktita.

Eile Aušrinet 3:0 tulemusega võitnud Tartu Ülikool/Bigbank läks täna vastamisi Kaunase VDU võistkonnaga, kui koduses Tartu Ülikooli spordihoones tuli leppida 2:3 (23:25, 21:25, 25:20, 25:20, 11:15) kaotusega. Tartu naiskond paikneb nelja punktiga teisel ja Kaunas esindus kolme punktiga neljandal kohal.

Järgmisel nädalavahetusel alustavad liigat ka ülejäänud kaks Eesti võistkonda Rae Spordikool/VIASTON ja Audentese SG/Noortekoondis.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN