TalTech jõudis tiitli lävele, pronksiseerias juhib Tartu

TalTech rünnakul
TalTech rünnakul — FOTO: Gertrud Alatare

TalTech jõudis naiste Eesti meistrivõistlustel tiitlist ühe võidu kaugusele, kui kolme võiduni peetavas finaalseerias võeti Rae Spordikool/VIASTONi üle teine järjestikune võit. Pronksiseerias on trumbid Tartu Ülikool/Bigbanki käes.

Mängu alguses haaras initsiatiivi võõrsil mänginud TalTech, kes asus 5:2 ja 8:5 juhtima. Seejärel mäng võrdsustus (9:9), kuid kodupubliku kurvastuseks pääsesid külalised 15:11 ja turvalisse 20:13 eduseisu. Kuigi võõrustajad tegid 17:24 kaotusseisus kuuepunktilise spurdi (23:24), siis TalTechi 25:23 geimivõitu väärata ei suudetud.

Teise geimi otsustavad sündmused toimusid 7:7 viigiseisult, misjärel võttis TalTech seitse vastuseta punkti. Kuigi Rae võistkond tuli 19:21 ja 20:22 seisul veel kahe punkti kaugusele, siis tasavägine geim kuulus taaskord 25:23 resultaadiga tiitlikaitsja TalTechile.

Kolmanda geimi algus kulges külaliste dikteerimisel, kes võitlesid välja 8:1 eduseisu. Võõrustajad vahet enam tagasi mängida ei suutnud, leppides 18:25 kaotusega.

Dzintra Lember panustas 3:0 (25:23, 25:23, 25:18) võitu 15, kuue blokipunktiga säranud Johanna Sova 13 ja Nette Peit 9 punkti. Efektiivsusnäitaja arvestuses oli +10 punktiga mängu parim Sova. Merili Kõrvel tõi koduvõistkonnale 11, Mirjam Karoliine Kask 9 ja Hanna Pajula samuti 9 punkti. Rae võistkonna liider Silvia Pertens kogus täna seitse punktiga, kuid pluss-miinus arvestuses oli tema näitaja -8.

TalTechi võidu võtmeks kujunes blokk, mille abil teeniti 12 punkti. Rae naiskond saavutas blokis viis punkti. Rünnakuid lahendasid võitjad 33- ja kaotajad 27-protsendiliselt.

Pronksiseeria esimese mängu 3:2 võitnud, kuid teise 0:3 kaotanud Tartu Ülikool/Bigbank jõudis pronksmedalist ühe võidu kaugusele, kui kolmandas kohtumises mängiti Audentese SG /Noortekoondis üle 3:1 (25:12, 21:25, 25:21, 25:20) tulemusega. Kodusaalis mänginud tartlannade edusse andis suurima panuse Salme Adeele Hollas, kes kogus 17 (+11) punkti. Ingris Suvi assisteeris 15 ja Liisbet Pill 10 punktiga. Karlotta Kattai lõpetas mängu külaliste ridades 18, Nora Lember 13 ja Heidi Vahula 11 punktiga.

Suur vahe tuli blokis, kus võitjad kogusid 12 ja kaotajad kaks punkti. Rünnakul olid tartlannade edunumbrid 38%-33%.

Finaalseeria jätkub 10. aprillil kell 19 TalTechi spordihoones ja pronksiseeria 10. aprillil kell 19 Audentese spordihoones. TalTechi ja Tartu naiskonna võidu korral saavad seeriad lõpu, Rae ja Audentese võit pikendaks seeriad vastavalt nelja- ja viiemänguliseks.

Naiste Meistriliiga finaalseeria ajakava:

29. märts kell 16 TalTech Spordihoone. TalTech – Rae Spordikool/VIASTON 3:1 (25:10, 21:25, 25:17, 25:16)

2. aprill kell 19 Tuule spordihoone. Rae Spordikool/VIASTON – TalTech 0:3 (23:25, 23:25, 18:25)

10. aprill kell 19 TalTech Spordihoone. TalTech – Rae Spordikool/VIASTON

Naiste Meistriliiga pronksiseeria ajakava:

24. märts kell 14 Tartu Ülikooli spordihoone. Tartu Ülikool/Bigbank – Audentese SG/Noortekoondis 3:2 (21:25, 22:25, 25:19, 25:18, 16:14)

28. märts kell 19 Audentese spordihoone. Audentese SG/Noortekoondis – Tartu Ülikool/Bigbank 3:0 (26:24, 25:19, 25:20)

2. aprill kell 19 Tartu Ülikooli spordihoone. Tartu Ülikool/Bigbank – Audentese SG/Noortekoondis 3:1 (25:12, 21:25, 25:21, 25:20)

10. aprill kell 19 Audentese spordihoone. Audentese SG/Noortekoondis – Tartu Ülikool/Bigbank