TalTech alustas veerandfinaalseeriat võiduga

TalTech
TalTech — FOTO: TalTech Volleyball

Naiste Balti liiga esimene veerandfinaalmäng üllatust ei pakkunud, lõppedes põhiturniiri parima TalTechi võiduga põhiturniiril kaheksandaks tulnud Audentese SG/Noortekoondise üle. Kell 19 alustab veerandfinaalseeriat Rae Spordikool/VIASTON.

Põhiturniiril kahel korral Audentese SG/Noortekoondist võitnud TalTech oli parem ka veerandfinaalseeria avamängus, kui koduses TalTechi spordihoones mängiti noored üle 3:0 (25:17, 25:20, 25:16) tulemusega.

TalTech võttis servi vastu 36- ja lahendas rünnakuid 43-protsendiliselt, külaliste samad näitajad olid vastavalt 34% ja 31%. Blokipunkte kogunes võitjatele kaheksa ja kaotajatele kolm. Serviässade arvestuses oli TalTech parem koguni kümne punktiga (14-4).

Koduvõistkonna poolel tegi suurepärase mängu Marily Lass, lahendades 52-protsendilise efektiivsuse juures punktiks 14 rünnakut ning lisades kolm blokipunkti ja ühe serviässa. Viis serviässa löönud Kätriin Põld assisteeris 11 ja Nette Peit 10 punktiga. Caterina Cicetti tõi Audentese SG/Noortekoondisele seitse punkti.

Kahe võiduni peetava seeria teine mäng toimub 12. veebruaril kell 18.45 Audentese spordihoones. VK Jelgava ja Rae Spordikool/VIASTONi veerandfinaalseeria algab täna kell 19 Jelgavas, teine mäng on kavas 24. ja vajadusel kolmas 25. veebruaril Jüris.

Neljanda Eesti võistkonnana veerandfinaali jõudnud Tartu Ülikool/Bigbank mängib tiitlikaitsa Kaunase VDU-ga esmalt 16. veebruaril kell 19 Tartu Ülikooli spordihoones. Korduskohtumine toimub 24. ja vajadusel kolmas 25. veebruaril Leedus.