Tallinna Ülikool, BMF/Rakvere VK ja Audentese SG/NK pääsesid poolfinaali

Eesti Maaülikool/Structura rünnakul EstNor/Kiili vastu
Eesti Maaülikool/Structura rünnakul EstNor/Kiili vastu — FOTO: Andri Tallo

Meeste esiliigas kindlustasid koha nelja parema hulgas mõlemad veerandfinaalmängud võitnud tiitlikaitsja Tallinna Ülikool, eelmise hooaja finalist BMF/Rakvere Võrkpalliklubi ja Audentese SG/Noortekoondis. Selver Tallinn Spordikool ja COOLBET Pärnu selgitavad edasipääseja otsustavas kolmandas kohtumises.

Kahe võiduni peetavad veerandfinaalseeriad on pakkunud ühe suurema üllatuse, kui veerandfinaaliga piirdus põhiturniiril kindlalt kolmandaks tulnud EMÜ/Structura. Eilse avamängu Audentese SG/Noortekoondisele 0:3 tulemusega kaotanud Tartu meeskond ei jõudnud geimivõiduni ka täna, leppides kodusaalis 0:3 (18:25, 22:25, 24:26) kaotusega.

Kaspar Timusk ja Ranel Rahuoja panustasid Lauris Iecelnieksi juhendatava Audentese SG/Noortekoondise võitu 12 punkti, Rauno Kink ja Mihkel Hiielaid tõid Rait Rikbergi tüüritavale EMÜ/Structurale 11 punkti. Meeste esiliigas viimati 2017. aastal poolfinaali jõudnud Audentese meeskonna jaoks muudab edasipääsu magusamaks fakt, et põhiturniiril jäädi Tartu võistkonnale kahel korral alla.

Põhiturniiri parim Tallinna Ülikool võttis kodusaalis peetud korduskohtumises põhiturniiril kaheksandaks tulnud EstNor/Kiili üle 3:0 (25:20, 25:15, 25:20) võidu. Avamäng lõppes Tallinna Ülikooli 3:1 paremusega.

Sarnase stsenaariumi järgi kulges ka põhiturniiri teise BMF/Rakvere Võrkpalliklubi ja seitsmenda Danpower/Võru Võrkpalliklubi seeria, mille esimeses mängus saavutas Rakvere meeskond 3:0 ja teises 3:1 võidu. Koduses Rakvere spordihoones edasipääsu kindlustanud Rakvere esindusele läks täna kirja 3:1 (25:19, 23:25, 25:17, 25:9) võit.

Veerandfinaalseeria 3:2 võiduga avanud COOLBET Pärnu ei suutnud kordusmängus geimivõiduni jõuda, tunnistades koduväljakul mänginud Selver Tallinn Spordikooli 3:0 (31:29, 25:19, 27:25) paremust. Jan Stog ja Sten Vahtras tõid võitjatele 13 ning Ardo Lünekund kaotjatele 18 punkti. Seeria otsustav mäng toimub 16. märtsil kell 13 Sõle spordikeskuses.