Taas Selver/TalTechist üle olnud Tartu Bigbank kindlustas põhiturniiri võidu

Bigbank Tartu võrkpallimeeskond
Bigbank Tartu võrkpallimeeskond — FOTO: Gertrud Alatare (Bigbank Tartu Facebook)

Tartu Bigbank kindlustas tänase 3:1 (25:17, 25:18, 19:25, 25:18) võiduga Selver/TalTechi üle meeste Balti võrkpalliliiga põhiturniiri võidu ja sai ühtlasi finaalturniiri korraldusõiguse.

Kaks esimest geimi kulgesid Alar Rikbergi juhendatava Bigbanki kindlal dikteerimisel, kolmandas tõi eelkõige Tristan Tähe mängu sekkumine ka Selver/TalTechile uue hingamise ja kolmanda vaatuse võitis pealinna klubi. Neljadas käristas aga Tartu liidri Matej Šmidli serviseeria vahe 18:14-le ning sellest Selver enam ei taastunud, vahendab volley.ee

Võitjatele tõi Šmidl 21 punkti (+6), 16 silma (+8) lisas viimastes mängudes heas hoos olev Tamur Viidalepp. Selver/TalTechi edukaimaks tõusis rünnakul 18 punktiga (+11) Oliver Orav, 9 punkti (-3) lisas Tristan Täht.

Bigbankil on nüüd koos 56 punkti ning pidada veel kolm kohtumist, Selver/TalTechil on teisena 48 punkti ning pidamata kaks mängu, seega pole neil enam võimalik Tartust mööduda.

Nii toimub nelja meeskonna osalusel peetav finaalturniir 4. ja 5. märtsil Tartus. Ka Selveri meeskonna põhiturniiri 2. koht enam ei muutu nagu ka Pärnu Võrkpalliklubi viimane positsioon, ent ülejäänud kohtade nimel seisab ees tõsine võitlus.

RTU/Robežsardze/Jurmalal on tabelis kolmandana 28 punkti, neljas on 27 punktiga Jekabpilsi Luši, viies 26 punktiga Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme, kuues 24 punktiga Võru Barrus Võrkpalliklubi ja seitsmes 13 punktiga Pärnu Võrkpalliklubi.

Veerandfinaalides kohtuvad omavahel 2. vs 7.; 3. vs. 6. ja 4. vs. 5. koht. Seeria on 2-mänguline, teine mäng toimub põhiturniiri kõrgemal kohal lõpetanud meeskonna kodusaalis, vajadusel otsustab edasipääseja “kuldne geim”. Veerandfinaalmängud on planeeritud 22. ja 25. veebruarile.