Suurepäraselt alustanud Eesti pidi esimeses Kuldliiga mängus tunnistama Sloveenia paremust

Eesti ja Sloveenia kohtumine Rakveres
Eesti ja Sloveenia kohtumine Rakveres — FOTO: Britt Mäekuusk/volley.ee.

Täna pidas ajaloo esimese kohtumise Euroopa Kuldliigas Eesti rahvusnaiskond, kui Rakvere spordihoones saadi ilusale algusele vaatama lõpuks Sloveenia vastu 0:3 (23:25, 18:25, 00:25) kaotus.

Eesti alustas suurepäraselt, minnes avageimis juhtima 16:8, ent siis lubati vastane mängu tagasi ja geimi lõpp kaotati napilt. Järgmised vaatused olid juba kindlalt Sloveenia dikteerida, teises geimis olid Eesti rünnakunumbrid väga kehvad  ja ka kolmas läks

Pühapäeval kell 17.00 minnakse Rakveres vastamisi Ukrainaga.

Eesti algkoosseis: Häli Vahula, Kertu Laak, Kristiine Miilen, Nette Peit, Johanna Sova, Liis Kiviloo, liberod Janelle Leenurm ja Marily Lass.

Eesti alustas mängu hästi – Laagi serviässad andsid meile 7:5 edu, Sova ja Miileni blokk käristas vahe 13:7-le ja 16:8 seisul kasutas Sloveenia peatreener Alessandro Orefice ära oma teise mõtlemisaja. Ent Sloveenia kosus ja jõudis Laagi eksimuse järel kahe punkti kaugusele ning nüüd võttis Andres Toobal mõtlemisaja. Vahula praak lubas vastased 19:18 seisuni, ent Laak lajatas siis täiest jõust ja tegi seisuks 20:18. Ent sloveenlannad jõudsid 21:21 viigini. Edasi mindi punkt-punktis, geimpallini jõudis esimesena Sloveenia ja ka geim läks kahjuks vastasele 25:23.

Teises vaatuses jätkas Eesti samas koosseisus. Teise geimi 2:6 kaotusseisul saatis Toobal Vahula asemele tõstma Melissa Varlõgina. Eesti jõudis 9:9 viigiseisuni, ent uuesti pääses vastane kolmepunktilisse eduseisu (12:9) ja Eesti peatreener kasutas mõtlemisaega. Miileni asemel tuli selles geimis mängu Silvia Pertens. Taas libises Sloveenia eest, nüüd juba viie punkti kaugusele – 18:13. Vahula tuli tagasi mängu. Geim läks kindlalt Sloveeniale, tulemuseks 25:18.

Kolmandas alustas taas algkoosseis, ent Peidi asemel oli platsil Pertens. Seda vaatust läks 9:3 juhtima Sloveenia. Geimi keskel tõi Laagi serviäss Eesti veel kahe punkti kaugusele (16:14). Vahepeal Laagi asemel mängu sekkunud Carmel Varese rünnak tegi seisuks 17:15, ent enamaks meil seekord jaksu polnud ja geim kuulus vastasele tulemusega 25:18.