Reklaam sulgub sekundi pärast

Soome fänniarmee tuleb Tallinna EMile omasid toetama – Kes paneb saalis püsti suurema peo?

Soome võrkpallifännid
Soome võrkpallifännid — FOTO: Finnvolleyball Facebook

16.-23. augustil Tallinnas Unibet Arenal toimuval naiste Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril mängib Eestiga samas alagrupis ka Soome koondis. Soomest sõidab omasid toetama ka arvestatav kogus võrkpallifänne. 

19. augustil toimuvale Eesti ja Soome omavahelisele mängule on põhjanaabrid juba ostnud umbes 500 piletit, kokku on soomlasi siia oodata 1000 ringis või enamgi. Et eestlased saalis vähemusse ei jääks, tuletame oma fännidele meelde, et EMi pileteid saab osta Piletitaskust.

Soomlaste fännistaap on Unibet Arena lähedal asuv Teras Beach rannavolle sisehall. Soome fännide staabi host ehk võõrustaja Kaj Kunnas rääkis, kui palju soomlasi siia oodata on ja millised plaanid neil kohapealseteks tegevusteks lisaks võrkpallimängule veel kavas on.

Kunnas on 27 aastat töötanud spordiajakirjanikuna Yles ja kajastanud soomlaste etteasteid 15 olümpiamängudel. Võrkpall on olnud üheks tema lemmikalaks ja hiljem vabakutselisena töötades on Kunnas käinud koos Soome võrkpallifännidega erinevatel EM-finaalturniiridel fännistaabi hostiks.

“Olen seni reisinud meestega, mistõttu ootan naiste EMi Tallinnas väga! See EM on mitmes mõttes väga eriline, sest me oleme ju naabrid ja Eesti meeldib soomlastele väga! Minu esimene välisreis 4-aastaselt oli samuti just Tallinnase ja sealt edasi on see riik mulle alati südamelähedane olnud,” räägib Kunnas alustuseks oma sidemetest Eestiga.

Ta ütleb, et Eesti ja Soome mängule laupäeval, 19. augustil on oodata isegi üle 1000 Soome fänni, kellele lisaks võrkpallile pakutakse ka muud meelelahutust. “Laupäeva õhtuks, pühapäeva õhtuks, esmaspäeva õhtuks ning kolmapäeva õhtuks (kui Soome mängib oma viimase mängu-toim) plaaneerime me Teras Beachil ka korraliku meelelahutusprogrammi. Meil on muusikalised etteasted, ka elav muusika, sest esinema tuleb teiste seas tuntud Soome rockbändi Popeda kitarrist Costello Hautamäki. Teeme Terases toreda afterparty pärast iga Soome naiskonna mängu. Lisaks saab näha endiseid tippmängijaid, toimub viktoriin. Meil on laupäeva osas ka suur unistus, et nii Eesti kui Soome naiskonnad tulevad pärast mängu Terasses ja ütlevad fännidele tere. Kuulaksime ja laulaksime koos hümni ja usun, et see annaks ka mängijatele palju juurde,” loodab fännistaabi võõrustaja.

Oma rolli selles, kui palju rahvast saali tuleb, mängib ka esimese kohtumise tulemus. Kui Soome peaks Slovakkia vastu võidu teenima, mõjutab see kindlasti ka piletiostu. “Siis tuleb kindlasti palju inimesi juurde! Ja nädalavahetuse mängud ning esmaspäevane samuti peaks olema piisavalt atraktiivsed, sest Eesti on nii lähedal ja siia reisida on mugav,” sõnab Kunnas.

Soome võrkpallifännide seas on väike seltskond, keda kutsutakse “Valopäät.” Nad on mängudele kaasa reisinud juba palju aastaid ja kui saalis on tuled maas, on nende lambikestega mütsid hästi näha. Paljud fännid on juba aastakümneid koondist toetanud ja see kestab siiani – Soome meeskond mängib seekord Bulgaarias Varnas ja sinna on reisimas umbes 1600 toetajat.

Soomlased on muidu tagasihoidlikud ja rahulikud, aga sport muudab nad heas mõttes hulluks. “Siis muutume me pööraseks, olgu see jäähoki, korvpall, jalgpall või võrkpall. Seelised reisid on suur spordipidu ja isegi kaotuse korral ollakse pigem rõõmsad ja toetatakse omasid. Tallinnas on esimene kord, kus me saame ka naiskonda samamoodi toetada ja see saab olema huvitav ja lõbus nädal!” lisab Kunnas.

Vaata EMi ajakava.