Selver x TalTech langes kuldse geimiga Meistrite liigas konkurentsist, Viiberi koduklubi pääses edasi

Selver x TalTech ja Orion Stars.
Selver x TalTech ja Orion Stars. — FOTO: Britt Mäekuusk/volley.ee

Selver x TalTech pidi Meistrite liiga esimeses eelringis tunnistama Hollandi meistri Doetinchemi Orion Starsi paremust ja edasi ei pääsenud.

Valitsev Eesti meister vajas pärast kodus saadud 3:0 võitu korduskohtumises kaht geimivõitu, ent vastased suutsid esmalt saada 3:1 (20:25, 25:20, 25:17, 25:19) võidu ja seejärel olla 15:13 paremad ka kuldses geimis. Selver x TalTechi eurohooaeg jätkub nüüd CEV Cupil.

Kui avageimis sujusid Andres Toobali hoolealuste asjad kenasti ja see vaatus suudeti Lincoln Williamsi vedamisel võita, siis kolmes järgnevas vaatuses enam mitte. Järgnevates geimides oli Tallinna klubi enamjaolt tagaajaja rollis ja kuigi kohati suudeti tagasi ree peale saada, siis lõplikku pööret mängu tuua ei suudetud.

Kuldses geimis jäi Selver x TalTech 4:8 kaotusseisu, ent siis tõi mängu muutuse servima tulnud Joosep Põldma ja vedas oma meeskonna 8:8 seisuni. Enamat siiski ei suudetud ja Orion võttis lõpuks 15:13 geimivõidu ja pääses seega teise eelringi.

STATISTIKA: Lincoln Williams oli 16 punktiga (+2) Eesti klubi edukaim, Andri Aganits lisas 9 punkti (+7) ja Tristan Täht ning Keith Pupart panustasid kumbki 8 silma (+4 ja +6). Selver x TalTechi vastuvõtt oli 53%, rünnak 37%, blokist saadi 6 punkti ja servilt 2 (17 viga).

Orion Starsi parimaks kerkis 26 punktiga (+14) Maksim Shkredau. Eestlane Kevin Saar sekkus hetketi ja skoori ei avanud. Hollandi klubi vastuvõtt oli 71%, rünnak 44%, blokk saadi Selveri rünnakutele ette 15 korral ja servil löödi 3 ässa ja eksiti 20 servil.

Viiber ja Hypo Tirol pääsesid edasi

Täna pidas Meistrite liiga esimese eelringi kordusmängu ka Robert Viiberi tööandja Innsbrucki Hypo Tirol, kes sai 3:0 (25:19, 25:21, 25:21) jagu Fino Kaposvarist ja pääses teise ringi. Avamängu oli Innsbruck võitnud samuti 3:0.

Eestlasest sidemängija sai täna kirja täismängu ja tõi lisaks ka 2 punkti (+0). Võitjate parim oli 14 punktiga (+11) Niklas Kronthaler.