Selver x TalTech alustas eurohooaega võiduga Hollandi meistri üle

Lincoln Williams vedas Selver x TalTechi Hollandi klubi vastu võidule
Lincoln Williams vedas Selver x TalTechi Hollandi klubi vastu võidule — FOTO: Britt Mäekuusk/volley.ee

Selver x TalTechi meeskond avas Meistrite liiga hooaja edukalt, kui esimeses eelringis saadi Hollandi meistri Doetinchemi Orion Starsi vastu kirja 3:0 (25:20, 25:21, 25:21) võidu.

Korduskohtumine toimub Hollandis 25. septembril kell 21.00.

Selver x TalTechi algkoosseis: Ivan Markovic, Lincoln Williams, Tristan Täht, Keith Pupart, Andri Aganits, Ian Parish, libero Johan Vahter.

Avageimi algus kulges punkt-punktis, kuni Hollandi klubi 9:6 juhtima pääses ning Andres Toobal mõtlemisaega kasutas. Tallinna klubi suutis geimi keskel Williamsi rünnaku järel jõuti punkti kaugusele (14:13) ja seejärel olid tablool juba 14:14 viiginumbrid ning edasi mindi taas punkt-punktis. Vastaste rünnakuviga andis geimi lõpu eel Selverile 19:17 edu ja nüüd oli vastaste kord mõtlemisaega kasutada. Otsustavatel momentidel tegutses kindlamalt Eesti võistkond, võites avageimi 25:20.

Teine vaatus algas paremini kodumeeskonna jaoks, kes läks Williamsi võimsate rünnakute toel 6:3 ette. Puparti toodud punkt andis Selver x TalTechile 10:5 edu ning Täht suurendas vahe 16:8-le ja selles geimis Orioni klubi enam ohtlikuks ei saanud – geim kuulus tulemusega 25:21 Tallinna klubile.

Kolmandas geimis läks Selveri meeskond Williamsi blokipunktist 10:6 ette. Selles geimis tuli vastaste poolel platsile ka eestlasest nurgaründaja Kevin Saar. Orioni mängijad võitlesid end aga 13:13 viigini. Aganitsa ja Markovici bloikpunktid andsid uuesti Selver x TalTechile kolmepunktilise edumaa – 16:13 ning viigini vastased enam ei jõudnud – geimivõit Selverie 25:21 ja kogu mäng seega 3:0.

Põhiturniirile pääsemiseks on vaja alistada kolm vastast. Kui Selver x TalTech Meistrite liigast välja langeb, jätkub hooaeg CEV Cupil.