Reklaam sulgub sekundi pärast

Selver/TalTech sai Võru karukoopas Barruse üle kindla võidu

Selver/TalTechi ja Võru Barrus VK vaheline finaalseeria
Selver/TalTechi ja Võru Barrus VK vaheline finaalseeria — FOTO: Selver/TalTech/Helen Hunt

Meeste Eesti meistrivõistluste finaalseeria teises kohtumises sai tiitlikaitsja Selver/TalTech kodusaalis mänginud Võru Barrus Võrkpalliklubi üle taas 3:0 (25:21, 25:12, 25:20) võidu.

Tallinna klubi juhib nelja võiduni peetavat seeriat 2:0, järgmine mäng toimub laupäeval kell 16.00 TalTechi kodusaalis. 

Võrus oli oma meeskonda seekord toetamas 600-pealine kodupublik, kes ei suutnud aga mängijaid võidule aidata. Avageimis libises pealinna klubi eest geimi keskel, kui Matthew Aubrey andis neile 16:13 edu, ent Barrus suutis selle tagasi mängida. Tarvo Täht tõi Võru punkti kaugusele (22:21), ent edasi teenis punkte vaid Selver/TalTech ja võitis geimi 25:21. Teine vaatus oli kodumeeskonnale täielik katastroof ja geimi keskel vahetas peatreener Oliver Lüütsepp platsile mitmed vahetusmehed. Lõppseisuks 25:12. Kolmandas geimis püsis Võru mängus kuni geimi lõpuni, viiginumbreid nägi tablool veel seisul 19:19, ent edasi suudeti teenida vaid üks punkt ning geim kuulus TalTechile tulemusega 25:20.

STATISTIKA: Võitjameeskonna ridades jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Andri Aganits, kes tõi 10 punkti (+9), võrdselt 9 silma panustasid Tristan Täht (+2), Matthew Aubrey (+6) ja Keith Pupart (+7).

TalTechi vastuvõtt oli 58%, rünnakuid lahendati 50-protsendiliselt, blokiga teeniti 10 punkti ja serviga 6 (eksiti 7 pallingul).

Võru Barruse resultatiivseimaks kerkis täna 11 punktiga (+2) Renato Santos, Kristo Kollo ja Shonari Hepburn lisasid kumbki 8 punkti (-2 ja +7).

Barruse vastuvõtt oli 46% ja rünnak 39%, blokist saadi 4 ja servilt 1 punkt (eksiti 13 servil).

Selver/TalTechi peatreener Andres Toobal sai taaskord tõdeda, et tema juhendatav meeskond tegutses väga hästi. “Meil on natuke ühtlasem meeskond, sidemängijal on kasutada head tempod, nurgad, diagonaal. Olenevalt mängust, kes seal rohkem panustab, on Võru mäng etteaimatavam. Samas, kui nad hoogu satuvad, siis on neid keeruline pidurdada. Aga praegu oleme nendega hakkama saanud,” ütless Toobal.

“Siia karukoopasse täna lihtne tulla polnud, valmistusime kõvasti. Enda taset pole me seni liiga palju alla lasknud. Aga kui agressiivsuse kaotame, siis Võru kohe hammustab. Oleme suutnud fookust hoida, kuid seeria on endiselt veel pikk. Üks väike muutus ja kohe keegi tunneb end paremini, peame olema valvel.”

Võru meeskonna nurgaründaja Kristo Kollo sõnas: “Üks suur asi on üldmäng, millega vastane meid lihtsalt ära tapab. Sellised ABC asjad, mida me ei suuda teha ja vastane on selle pealt niipalju üle ja rünnakuvõimu on neil ka piisavalt. Nemad mängisid hästi, meie olime selline keskmine või isegi kehvemad. Kui me nende üldmängiuga hakkama ei saa, siis läheb meil keeruliseks. Aga alla me andma ei hakka, seeria on pikk ja pole veel midagi läbi. Saame mõned päevad end koguda, vaatame ja proovime. Vastane on muidugi hea, aga usun, et meil siiski on omad võimalused olemas.”

Vaata ajakava ja tulemusi.