Selver/TalTech kaitses Eesti meistritiitlit, Võru Barrusele ajalooline hõbe

Selver/TalTechi kodumäng
Selver/TalTechi kodumäng — FOTO: Selver/TalTech

Täna selgus meeste Eesti meister, kui tiitlikaitsja Selver/TalTech alistas finaalseeria neljandas mängus 3:1 (25:22, 17:25, 25:18, 25:22) Võru Barrus Võrkpalliklubi ning võitis seeria 4:0. Võru meeskonna jaoks oli hõbemedali võitmine ajalooline, sest klubi seni parim tulemus oli möödunud hooajal saadud pronks.

Avageimi alustasid paremini külalised, minnes Marx Aru võimsate rünnakute toel juhtima 4:1, sundides Oliver Lüütseppa mõtlemisaega kasutama. Sellele järgnes veel kaks eksimust Rento Santoselt (6:1). Kristo Kollo eksimuse ja Tristan Tähe rünnaku järel pääses TalTech juhtima 13:8. Vahe püsis ja tundus, et seda geimi Võrul enam päästa ei õnnestu, ent Santose järjestikused rünnakud tõid kodumeeskonna veel geimi lõpus kahe punkti kaugusele – 24:22. Ent Aru lõpetas siiski geimi 25:22 TalTechile.

Teine vaatus algas närviliselt ja pikkade pallivahetustega. Kollo viis Barruse ette 8:7 ja Tähe eksimus andis Võrule 9:7 edu ning Andres Toobal saatis Tähe asemel mängu Albert Hurda. See geim küttis korralikult kirgi ja kohtunik näitas ka kaarte, geimi keskel sai Võru vastaste vigade järel ette 15:11. Santose serviäss käristas vahe 19:12-le ja geimi võitis Barrus 25:17.

Kolmas geim kulges esialgu samuti Barruse taktikepi järgi – kaitses toodi üles rasked pallid ja rünnakud lõpetati edukalt. Tarvo Tähe serviäss andis kodumeeskonnale 5:2 edu ja Toobal võttis kiirelt mõtlemisaja. Õige pea oli omakorda 8:6 ees Tallinna klubi ja Hurda rünnak käristas vahe juba 11:6-le. Geim kuulus kindlalt Selverile – 25:18.

Neljandas geimis läks TalTech Aubrey ja Puparti rünnakutest juhtima 7:4. Geimi keskel lõi Valentin Bouleau serviässa, mis andis külalistele 14:8 edu ja Lüütsepp püüdis veel mõtlemisajaga geimi päästa. Selver/TalTech kontrollis mängu, Pupart viis oma meeskonna ette 22:18, ent Rasmus Meiuse rünnak tõi Barruse veel kolme punkti kaugusele (23:20). Sellele järgnes Aubrey autirünnak ja Pupartile löödi äss – vahe vaid punkt (23:22). Siis eksis aga Tarvo Täht servil ja Aubrey lõpetas geimi TalTechile – lõppskooriks jäi 25: 22.

STATISTIKA: Võitjatele tõi 22 punkti (+12) Matthew Aubrey, Marx Aru ja Andri Aganits lisasid kumbki 11 silma (+6 ja +9) ja Keith Pupart 10 punkti (+3). Selveri vastuvõtt oli 39%, rünnak 47%, blokist saadi 8 punkti ja servil löödi 3 ässa ja eksiti 13 servil.

Võru meeskonna resultatiivseim oli 27 punktiga (+14) Renato Santos, Tarvo Täht lisas 10 punkti 8+6) ja Shonari Hepburn ning Kristo Kollo kumbki 9 silma (+5 ja +1). Barruse vastuvõtt oli 28%, rünnak 41%, blokiga saadi 7 punkti ja serviga 3 (16 viga).