Selgusid U17 neidude koondise vastased EMil. Peatreener Tatrik tahab kõigile lahingu anda

Alagrupid
Alagrupid — FOTO: volley.ee

Täna toimus Luksemburgis neidude U17 vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri alagruppide loosimine ja oma vastased juuli lõpus toimuvaks EMil sai teada ka Eesti koondis.

U17 EM peetakse Serbias ja Ungaris 11.-22. juulini.

EMil moodustati kaks alagruppi, mõlemas 8 koondist ja kõik mängivad omavahel korra läbi. Alagruppide kaks esimest pääsevad poolfinaalidesse.

Eesti koondis loositi 1. alagruppi, kus lisaks mängivad Serbia, Itaalia, Horvaatia, Bulgaaria, Holland, Poola ja Gruusia.

2. alagruppi kuuluvad Ungari, Türgi, Belgia, Rumeenia, Sloveenia, Saksamaa, Prantsusmaa ja Kreeka.

Koondise peatreener Raigo Tatrik ütles, et kuigi enamik vastaseid on väga tugevad, minnakse igale mängule võitlema. “Süsteemi osas, siis eks me natuke katsejänesed oleme, kui alagrupis 7 mängu on. Aga ma usun, et noortele on see kasulik, et saavad pikalt suurturniiri möllu sees olla ja ülitugevaid mänge. Samas mängitakse ka Eestis noorteklassides väga tiheda graafikuga ja midagi erakordset see olla ei tohiks. Loodan kõik paremad tüdrukud kokku saada ja tahaks ka tugevatele lahingu anda. Tahan öelda, et võiduta me seal ei jää,” sõnas Tatrik.

“Ettevalmistuse osas oleme juba plaane teinud ja kaks 5-6-päevast laagrit on planeeritud. Lisaks peame veel leidma võimalusi, kuidas lühemaks perioodiks kokku saada ja valmistuda. Kahtlemata on EMile jõudmine suur saavutus ja kõigile boonus, et saame sel tasemel end proovile panna,” lisas juhendaja.

Eesti neidude koondis tagas koha finaalturniiril eelmisel nädalavahetusel Kosovos toimunud teise ringi valikturniiril, kus alistati otsustavas kohtumises 3:2 Ukraina ja saadi alagrupis Belgia järel teine koht.

Koondis mängis Kosovos koosseisus: Freia Liisa Palk, Merii Laar, Mirjam Karoliine Kask, Marie Miilen, Gertu Koik, Pent Rebecca, Anette Arak, Roosi Brigita Toom, Marta-Mia Ploomipuu, Marii Koppel, Heleri Soodla, Hannemai Hanimägi.

Peatreener Raigo Tatrik, abitreenerid Jaanika Jakobson ja Andrei Ojamets, füsioterapeut Annabel Kutman, statistik/mänedžer Mihkel Sagar.

 

Vahendas, volley.ee