Reklaam sulgub sekundi pärast

Robert Täht U20 noormeeste Eesti meistrivõistlustest: mäng on muutunud süsteemsemaks

U20 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel hõbemedali saavutanud Selver Tallinn spordikool I
U20 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel hõbemedali saavutanud Selver Tallinn spordikool I — FOTO: Volley.ee

U20 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel osales 23 neidude ja 18 noormeeste võistkonda. Noormeeste esimesele finaalturniirile kaasa elanud Eesti koondise nurgaründaja Robert Tähe sõnul nägi ta platsil mitut “huvitavat kuju.”

Noormeeste esimesel finaalturniiril Tallinnas parimaid autasustanud ja  viimasel päeval mänge vaadanud Robert Täht kinnitab, et platsil nähtu meeldis talle. “Varem arvasin, et kui ma ise noorteklassis mängisin, oli tase kõrgem, aga tegelikult see nii ei olnud,” ütles tänavu pool hooaega Brasiilias San Jose Dos Campose klubis pallinud Täht, kirjutab volley.ee.

Pikki aastaid Eesti koondise raudvaraks olnud Täht tõi välja, et tänapäeval mängivad noorte võistkonnad – Tallinnas nähtu põhjal – väga süsteemset võrkpalli. Mäng on mõtestatud, rünnakuid julgestatakse terve meeskonna abil ja treenerite käitumine kõneleb mängu kui terviku haldamisest. “Minu ajal anti parimale mängijale lihtsalt pall üles eesmärgiga see maha lüüa,” meenutas Täht oma algust treener Urmas Tali käe all Võru võistkonnas.

Lisaks Selveri rünnakuliidrile Jan Stogile ja Tartu pommitajale Robin Kahule tõi Robert Täht esile kodumeeskonna alles 14-aastase ja juba kahemeetrise Andres Jefanovi esinemise. “Väga huvitav kuju, tal pidi juba praegu käte siruulatus olema 270 sentimeetrit. Veel on ta olek platsil natuke lodev, aga kui füüsis ja keha edasi arenevad, võib siit küll paljut oodata,” kiidab ta meie noore põlvkonna suurimat tulevikulootust.

Täht versus Täht: Tristanil on tehnika parem kui minul omal ajal

Juba alates  D-klassist Võru võistkonna liidriks olnud Robert Tähe sõnul oli tal ainsana kahju, et noormeeste turniiril olid mitmed põhitegijad vigastatud. Teiste seas ka tema noorem vend, Selveri üks tugitaladest, Tristan Täht. “Tehniline pool on Tristanil hetkel parem kui minul omal ajal,” võrdles Robi venda noorema iseendaga ja lisas, et ka löögikõrgus on väikevennal parem kui temal omal ajal.

Küll näeb kogenum Täht, et vennal tuleb tööd teha veel õlavöötme osas: “minu õlg oli liikuvam, proovime ka Tristanil selle paremini liikuma saada.” Robert Tähe sõnul vaatab ta jõudumööda kõiki Tristani mänge ja analüüsib hiljem koos vennaga platsil toimunut. “Näha on selget arengut, aga tööd tuleb teha ja jõudu juurde saada. Tahtmist peab olema, aga seda õnneks tal on,” ütles ta.

Mõlemat Tähte Audentese spordigümnaasiumis treeninud Raul Reiter on nõus väitega, et Tristan on hetkel parem kui Robi samaealisena. “Tahtmine ja võitja pilk silmades on mõlemal Tähel olemas,” kinnitab kogenud Raul Reiter ja meenutab Audentese vastuvõtukatsel Tristaniga peetud vestlust.

“Küsisin, et kas Eesti koondises näeme varsti mängimas kahte Tähte ja Tristan vastas jaatavalt. See räägib enda eest üsna palju,” ei kahtle Reiter selles, et ka nooremat venda ootab ees lubav tulevik. Samas tunnistas Robert, et alati ei piisa ka meeletust tööst, vaid igal mängijal võib olla arenguteel ees ootamatuid kurve: “peab olema ka õnne ja oskust olla õigel ajal õiges kohas. Lähiaastad on Tristani jaoks murrangulised, tuleb tõestada ennast kõigepealt Eestis ja siis edasi liikuda.”