Rivo Vesiku juhendamisel treenivad Hollas – Soomets alustavad MK-hooaega Madridis

Eesti parim naiste rannavolleduo Heleene Hollas ja Liisa Soomets alustavad MK-hooaega sel neljapäeval Hispaania pealinnas Madridis toimuval Future taseme etapil. 

Eesti paar on sel kevadel treeninud Rivo Vesiku juhendamisel ja ka välislaagris koos kogenud treeneriga harjutada saanud. Duo üks liikmetest Liisa Soomets rääkis volley.ee-le uuest koostööst, hetkevormist ja hooaja eesmärkidest. 

“Tänu toetajatele oleme saanud väljas laagrites käia, mis on kindlasti palju juurde andnud. Loodame kindlasti, et seis on hea, kuigi eks need esimesed turniirid ole alati sellised pisut rabedad. Loomulikult on Rivo liitumine tiimiga viinud treeningud täiesti uuele tasemele, uut infot tuleb palju ja püüame kõike omaks võtta ning rakendada. Praegu tundub küll, et klapp on hea ja loodetavasti tuleb sellest koostööst midagi suurt ja ägedat,” sõnas Soomets Vesiku käe all treenimise kohta. 

Uuenenud MK-sarja süsteemis pääsevad Hollas – Soomets mängima nii Future kui aste kõrgemal ehk Challenge tasemel. Suurt muutust see senisega võrreldes neile ei tähenda.

“Lihtsalt turniirid on justkui teise nime all, Future etappidele saame kenasti peale, mõnel kvalifikatsioonis ja mõnel põhis. Tegelikult oleksime ka Challenge´ile peale saanud, aga ei pannud end nendele esialgu kirja. Tagantjärele oleks kindlasti võinud. Kui alguses oli mängijatel suur mure, et kuskil pole võistelda, siis praegu on mõnel turniiril täitsa vabu kohti olnud,” kinnitab Soomets.

Neljapäeval algavat Madridi etappi alustatakse kvalifikatsioonist, kus eestlannadel on 5. asetus. “Saab olema küllaltki “krõbe”, aga oleme varemgi kvali mänge hästi mänginud ning pingega toime tulnud. Oma vastuvõtt ning tõste on vaja korras hoida ning serviga vastast liigutada. Kui sellega hakkama saame, on edasi juba lihtsam. Ilm on proovilepanevalt kuum, seega tuleks võimalikult kindlalt ja kiirelt mängida. Anname endast igal juhul parima!” lubab võrkpallur.

Pärast Madridi sõidetakse Lätti treenima ning 28.-29. mai mängivad Hollas – Soomets Ventspilsis Läti karikasarja etapil. Sealt edasi osaletakse Leedus Future etapil, misjärel tehakse kaasa koduses karikasarjas. Üheks suureks eesmärgiks on sel suvel ka EMile pääs.

“Juuni lõpus läheme jälle välja ja mängime päris mitu World Touri sarja järjest. Kõige suurem eesmärk on aga pääseda EMile mängima. Kuigi nimekirjad lähevad päris vara lukku ning liiga kaua aega punkte koguda ei ole. Samas, kui nüüd esimestel turniiridel õnnestume, on veel kõik võimalik. World Touri etappidel tahame medalite eest mängida. Ka kõige kirkama,” lisab mängija.