Reklaam sulgub sekundi pärast

Piik ja Korotkov võitsid Itaalias alagrupi, Hollas ja Remmelg piirdusid kvalifikatsiooniga

Heleene Hollas ja Liisa Remmelg Kreekas Iose saarel Future kategooria MK-etappi mängimas
Heleene Hollas ja Liisa Remmelg Kreekas Iose saarel Future kategooria MK-etappi mängimas — FOTO: CEV

Rannavõrkpalli Futures taseme MK-etapil Itaalias Battipaglias pääsesid Urmas Piik ja Dmitri Korotkov kahe võidu ja alagrupi esikohaga otse veerandfinaali, samal turniiril ei õnnestunud kvalifikatsiooni avamängust kaugemale jõuda Eesti naiste esipaaril Heleene Hollasel ja Liisa Remmelgal.

Piik ja Korotkov, kes alustasid sarnaselt Eesti naispaarile turniiri Itaalias neljapäeval kvalifikatsioonist, kahe 2:0 võiduga. Esmalt alistati kohalik duo Theo Hanni ja Michael Burgmann 2:0 (21:17; 21:13), seejärel samuti 2:0 (21:18, 21:15) 2. asetusega tšehhidest vennad Jan ja Vaclav Bercik. Kahe võiduga tagasid eestlased koha põhiturniiril.

Piigi ja Korotkovi hea hoog jätkus ka alagrupimängudes, alistades reedel esimeses matšis 2:0 (21:16, 25:23) turniiri kõrgeima asetusega Itaalia paari Gianluca Dal Corso ja Marco Viscovichi. Alagrupi esikoha peale asusid eestlased madistama taas tšehhidega, sedapuhku Jakub Sepka ja Jiri Sedlakiga. 2:1 (22:20, 18:21, 15:12) mängu- ja alagrupivõiduga tõmbasid päevale joone alla just Piik ja Korotkov.

Ka Heleene Hollas ja Liisa Remmelg olid Battipaglia MK-etapil võistlustules, ent naiste turniir lõppes kaotusega kvalifikatsiooni avaringis. Eestlannade turniiri lõpetasid 2:0 võiduga 18-aastased kaksikõed Katerina ja Anna Pavelková Tšehhist, loovutades mõlemas geimis Hollasele ja Remmelgale 13 punkti.