Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti paarid lõpetasid U22 EMil alagrupiturniirid kolmandal kohal

Eva Liisa Kuivonen rünnakul MK-etapil Helsingis
Eva Liisa Kuivonen rünnakul MK-etapil Helsingis — FOTO: CEV

Nii Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson kui Tristan Täht ja Joosep Põldma teenisid ühe võidu ja kahe kaotusega Türgis Yalovas U22 vanuseklassi rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistluste põhiturniiril alagrupis kolmanda koha.

Kuivonen ja Jürgenson pidasid reedel ühe alagrupimängu, kus alistuti 0:2 (16:21, 20:22) hispaanlannadele Carolina Fernandez Da Silvale ja Sofia Izuzquiza Corullale. Neljapäevast oli Eesti paaril all üks võit ja üks kaotus, kui üle mängiti Türgi duo Naz Akyuz ja Irmak Gokcen, kaotati aga Ungari esindusele Hanna Gubikule ja Zsófi Vasvárile.

Laupäeval alustavad Kuivonen ja Jürgenson sõelmängudega 24 parema paari seas ning esimeseks vastaseks kell 9.50 algavas mängus on Austria paar Anja Trailovic ja Magdalena Rabitsch.

Täht ja Põldma, kes pidasid EMi põhiturniiril neljapäeval ühe ning reedel kaks mängu, leppisid sarnaselt Eesti naispaarile ühe võidu ja kahe kaotusega. Reedel jäädi esmalt ülinapilt 1:2 (21:16; 17:21, 15:17) alla ungarlastele Lukas Niemeierile ja Boldizsár Borbélyle, ent seejärel võideti 2:0 (21:17, 21:14) põhjanaabritest soomlasi Samu Pulkkineni ja Samuel Vainiot. Ainsas neljapäevases kohtumises kaotati lätlastele Olivers Bulgacsile ja Sandis Berzinsile.

Laupäeval on Tähe ja Põldma esimeseks vastaseks play-offis Slovakkia eakaaslased Adrian Petruf ja Dominik Jancok. Mängu aeg on selgumisel.