Rannavolle U18 EMil esindavad Eestit Tristan Täht – Mati Juus ja Lill Kandimaa – Carmel Vares

Tristan Täht ja Mati Juus. Foto: Arturs Stiebrinš

1.-4. septembrini toimuvad Kreekas Loutrakis U18 vanuseklassi rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlused. Eestit esindavad EMil Tristan Täht – Mati Juus ning Lill Kandimaa – Carmel Vares, kirjutab volley.ee.

Kvalifikatsioon peetakse kolmapäeval, mõlemad Eesti paarid alustavad neljapäeval põhiturniirilt. Alagrupid pole veel selged.

Kaks ja pool suve koos mänginud Tristan Tähte ja Mati Juusi juhendab treenerina Rando Ringmets, kelle sõnul ootab ta neilt EMil oma oskuste realiseerimist. “Mati põlveprobleemide tõttu oleme sel suvel turniiridega rahulikumalt võtnud ja rohkem treeninud. Aga äsja EEVZA meistrivõistlustel mängides said poisid hõbeda ja kui nende blokk-kaitse tööle hakkas, oli päris ilus esitus ka kaotatud finaalis. See lubab eeldada ka EMil häid mänge,” ütles Ringmets.

“Osadest osalevatest paaridest ei tea suurt midagi, aga paljud on juba mõnda aega rannavolle turniiridel tiirelnud ja ka tegusid teinud. Eks me võtame mäng korraga, aga kui poistel lõvi pilk silmadesse tuleb, on nad oma väga hea esitusega  võimelised kõiki võitma.”

Lill Kandimaa ja Carmel Varese treeneriks on Jaanika Jakobson.  Treeningutega alusati juuni alguses, ent vahepeal oli saalikoondiste tõttu paus. “Alates juulist oleme nüüd kaks kuud saanud treenida ja seis on okei. Tüdrukud on terved püsinud. Nende jaoks on see esimene sellisel tasemel võistlus, oleme Eestis küll naiste karikasarjas mänginud, ent EMil on tase kindlasti kõrgem. Eesmärgina tahaks alagrupist igal juhul edasi saada, siis saaks veel tugevate vastastega mänge, mis on arenguks ülioluline,” sõnas Jakobson, kes peab oma hoolealuste üheks plussiks head koostööd.

“Võistkonnana toimivad nad hästi, on läbi suve hästi kokku kasvanud. EMile saamine oli neile pingutamist väärt eesmärk ja nad nägid selle nimel vaeva. Eesti meistrivõistlustel kaotasime veerandfinaalis hilisematele võitjatele, aga mängupilt oli hea ja loodan, et see kandub ka siia edasi. Ootan, et väljakul tehtaks seda, mida osatakse ja sellest tasemest allapoole ei langeks,” lisas treener.