Reklaam sulgub sekundi pärast

Rahvusvaheline Võrkpalliföderatsioon nõudis Poola 1. liiga finaali lühendamist

Hetk Poola 1. liiga finaalist
Hetk Poola 1. liiga finaalist — FOTO: Marek Osuchowski

Rahvusvaheline Võrkpalliföderatsioon saatis Poola alaliidule kirja, kus käskis Poola 1. liiga finaali lühendada, kuna kõik liigad peavad olema lōppenud enne Meistrite Liiga finaali.

FIVB ähvardas suurte trahvidega liigat, klubisid ja mängijaid. Kōik liigad peavad olema lōppenud enne Meistrite Liiga finaali. Ei saa mainimata jätta, et eelmine aasta mängiti Poolas ülemineku mänge peale Meistrite Liiga mänge ja siis probleemi polnud, kirjutab Martti Juhkami Facebookis Võrkpalligrupis.


FIVB positsioonist on raske aru saada – ütles Poola võrkpalliliiga president Artur Popko. 

FIVB ähvardas tõsiste sanktsioonidega nii Poola Võrkpalli Liitu, kui ka klubisi ja mängijaid – sealhulgas suuri rahalisi karistusi, samuti potentsiaalne üleminekukeeld või diskvalifitseerimine, kirjutab tauron1liga.pl.

Poola võrkpalliliiga president: "Me ei saa lubada, et klubidele määratakse karistusi ja üleminekukeelde, selle vältimiseks oleme sunnitud finaalseeriat lühendama. Teavitasime finaalis mängivaid meeskondi, kuid presidendina on mul väga kahju, et võrkpallis sellisest olukorrast üldse rääkima peame."

Ühtlasi tähendab see seda, et finaalseeria, mis algselt pidi käima kolme võidnu, saab läbi juba sel neljapäeval kolmanda kohtumisega, kuigi hetkel on seerias Norwid Czestochowa ja Bedzini meeskondade vahel seis 1:1.