Reklaam sulgub sekundi pärast

Rahvuste karika avapäev tõi rannavollekoondisele võidu ja kaotuse

Eesti meeste rannavollekoondis alustamas reisi Rahvuste karikale.
Eesti meeste rannavollekoondis alustamas reisi Rahvuste karikale. — FOTO: Liis Nesler

Eesti meeste rannavollekoondis alistas Norras Lillesandis Rahvuste karika alagrupiturniiril esmalt Bulgaaria kokkuvõttes 2:0, aga kaotas seejärel ülitugevale Norrale 0:2.

Eestit esindavad Rahvuste karikal Urmas Piik ja Dmitri Korotkov ning Kaur Erik Kais ja Rasmus Meius. Avamängu pidasid Kais ja Meius bulgaarlaste Ivan Latunovi ja Dimitar Kalcheviga, meie mehed jäid peale tulemusega 2:1 (21:19, 12:21, 15:10). Kaisi meelest oli pingeline algus seotud turniiri algusfaasiga. “Esimeses mängus läks selgelt mõlemal meeskonnal sisseelamiseks ja esimesest närvilisusest üle saamiseks natuke aega. Esimese geimi lõpus suutsime ikkagi oma ära võtta, kuid see-eest lagunes meil teises geimis mäng täielikult käest. Lahendused olid ebakindlad ja natuke liiga pehmed, serv kukkus samuti ära. Viimases geimis saime oma servi tööle ja see omakorda andis enesekindlust vastuvõtust rünnakute lahendamiseks ja blokk-kaitse saime ka paremini tööle,” võttis Kais mängu kokku. Teises matšis kohtusid Piik ja Korotkov Dimitar Mehandzhiyski ja Stefan Vartigoviga, see kohtumine võideti 2:0 (21:16, 21:16).

Järgmine mäng viis eestlased kokku Norraga, mida esindavad Rahvuste karikal maailmameistrid Anders Mol ja Christian Sørum ning Mathias Berntsen ja Hendrik Mol. Jõudude vahekord oli tippriigi vastu mängides selge – Kais ja Meius kaotasid 0:2 (14:21, 14:21) Berntsenile ja H. Molile, Piik ja Korotkov 0:2 (15:21, 15:21) A. Molile ja Sørumile.

Kuigi mõlemad Eesti paarid pidid Norra vastu leppima kindla kaotusega, pakkusid need meie meestele väärt kogemust. “Päris äge mäng oli,” oli Piigi esimene emotsioon peale matši positiivne. Piik jagas kiidusõnu paarimehele: “Dima tegutses maailma parima blokimehe vastu kõrge kvaliteediga ja üsna kindlalt.” Korotkov leidis, et tegemist oli alles selle suve hakul koos mängima hakanud paari siiani parima sooritusega. “Oli võitlustlikkust ja enesekindlust süstiv mäng ning tasub ära mainida, et Urmas sai nii maailma parima blokimängija kui ka kaitsemängija vastu bloki kirja,” tõi Korotkov väiksed võidud välja. Ka Meius leidis, et saadud kogemus on hindamatu. “Me teadsime, et tegemist on paar klassi tugevama meeskonnaga ja me nägime seda kui head võimalust näha, kus maal me omadega oleme. Mängupilt oli tegelikult päris ilus, seis võib-olla päris täpselt ei kajastagi, milline see mäng oli. Kõige rohkem võib rahule jääda servi vastuvõtust rünnakute lahendamisega ning suutsime erinevaid olukordi mitmekülgselt lahendada,” ütles Meius.

Eesti koondise turniir Rahvuste karikal jätkub kolmapäeval, kui kohtutakse Inglismaaga. Inglismaad esindavad kaksikvennad Joaquin ja Javier Bello ning Frederick Bialokoz ja Issa Batrane, kes alistasid teisipäeval ülikindlalt 2:0 Slovakkia. Eesti aja järgi kell 19 võistlevad Kais ja Meius Bialokozi ja Batrane’iga, kell 20 lähevad Piik ja Korotkov vastamisi Bellodega.

 

Vahendas, volley.ee