Rahvusnaiskonna kapten Liis Kiviloo: loodan, et meil on energiat üksteist toetada ja nautida siin mängimist

Liis Kiviloo EMi loosimisel
Liis Kiviloo EMi loosimisel — FOTO: CEV

Juba kolmapäeval Tallinnas Unibet Arenal algavateks Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Eesti naiste koondis pidas täna kinniste uste taga viimase kontrollkohtumise samuti EMiks valmistuva Bosnia ja Hertsegoviina koondisega. 

Nagu eilegi, siis geimivõiduni täna ei jõutud, ent see polnud neis mängudes peatreener Alessandro Orefice jaoks ka kõige olulisem. Juhendaja sai mängijate hetkeseisust viimase ülevaate ja nüüd on veel loetud päevad, et vormile viimane lihv anda.

Koondise kogenud kapten Liis Kiviloo (end Kullerkann) rääkis, et viimased kaks kohtumist peeti tugeva treeningtsükli pealt ja väsimust tunti omajagu. “Mängudes oli näha, et olime füüsiliselt väsinud ja eks me ei suutnud seetõttu ka emotsionaalselt päris nii olla nagu vaja. Meie tugevus ongi üksteisele kaasa elamine ja kokkuhoidmine, kui me seda ei jaksa väga teha ja füüsiline pool on ka raskem, siis ongi sellise võistkonna vastu raske midagi ära teha. Aga ma usun, et ka Bosnia on ka võidetav ja ma usun, et uuel nädalal oleme värskemad,” sõnas Kiviloo.

Eesootavat suurturniiri ootab temporündaja põnevusega. “Ootan neid mänge põnevusega ja ma tean, et meil on võimalus. Ma loodan, et kõik mängijad saavad ka aru, et see on positiivne, mis meil siin on. Et nad saavad aru, kui kaugele nad on tulnud ja millised positiivsed asjad nad on ära teinud ja et ei lastaks kõrvalistel asjadel end häirida ja et meil on energiat üksteist toetada ja nautida siin mängimist. Kui me ei suuda nautida, siis läheb väga raskeks.”

Nautida suutsid koondislased tasavägiseid ja tähtsaid mänge sel suvel peetud Euroopa Hõbeliiga finaalturniiril nii poolfiaalis kui finaalis. Kiviloo loodab, et see olek leitakse taas üles ka Unibet Arenal. “Kui füüsis on väsinud nagu ka Hõbeliiga finaalis oli, siis me elame selle energia pealt, mida me üksteisele anname. Väga oluline on see tunne tagasi saada ja ma väga loodan, et uuel nädalal, pärast üht vaba päeva tulevad tüdrukud energiaga ja rõõmsana ning tahavad väljakul olla,” rääkis temporündaja, kes püüab ise seda kaaslastele samuti sisendada.

Eesmärkidest rääkides, ütleb kapten, et igast mängust minnakse võtma maksimumi ja eesmärgid on kõrged, vaikselt unistatakse ka edasipääsust. Avakohtumine Prantsusmaaga tekitab mõnusat ootust kõigis. “Prantsusmaa on praegu väga heas vormis, tunnen sealt mitmeid mängijad, kellega koos ja kelle vastu olen mänginud. Ma loodan, et meie tiimivaim näitab juba end selles esimeses kohtumises ja see võistlusnärv, mis tekib, kui me siia publiku ette astume, et me kasutame seda enda kasuks. Tegu on ju kodusaaliga ja loodan näidata head mängu ja siis vaatame, mis saab,” lisas Kiviloo.

Esimene vastane kodusel EMil on tugev Prantsusmaa

Eesti kuulub kodusel EMil D-alagruppi koos Prantsusmaa, Soome, Hollandi, Slovakkia ja Hispaaniaga, avamängus minnakse 16. augustil kell 20.00 vastamisi Prantsusmaaga.

Tallinna EM-finaalturniiri pileteid saab osta Piletitaskust.

Eesti naiskonna mängud EMi alagrupiturniiril:

16. august  Unibet Arena, Tallinn – Eesti       20:00     Eesti – Prantsusmaa
19. august  Unibet Arena, Tallinn – Eesti        19:00     Eesti – Soome
20. august  Unibet Arena, Tallinn – Eesti        19:00     Holland – Eesti
22. august  Unibet Arena, Tallinn – Eesti        20:00     Eesti – Slovakkia
23. august  Unibet Arena, Tallinn – Eesti        20:00     Eesti – Hispaania

Vaata täielikku ajakava