Rahvusnaiskond jättis suure kaotuse seljataha ja näitas Horvaatia vastu vägevat sisu

Eesti võrkpallinaiskond
Eesti võrkpallinaiskond — FOTO: cev.eu

Eesti naiste võrkpallikoondis läks eile Euroopa Kuldliigas vastamisi Horvaatiaga ning kuigi mäng lõppes vastase 3:1 (25:23, 25:27, 25:14, 30:28) paremusega, näitavad geimide skoorid, et lihtsalt midagi ei antud.

Kui eile jäi Eesti naiskond ülikindlalt alla tugevale Belgiale, siis tänaseks oli see kaotus unustatud ja suurepärase häälestusega tuldi Horvaatia vastu võitlema. Esimene geim kaotati napilt, teine suudeti veelgi raskemalt võita ja kolmas läks kindlalt vastasele. Neljandas vaatuses oli eestlannadel geimi lõpu eel veel mõnepunktiline eduseis ja ka geimpalle kasutada, ent neid ei suudetud realiseerida ja lõpuks tuli seal vastu võtta raske 28:30 kaotus ja ei suudetud mängu viiendasse geimi viia.

STATISTIKA: 5 ässa löönud Kertu Laak oli Eesti parim 16 punktiga (+10), Silvia Pertensi arvele jäi 15 punkti (+5), Kristiine Miilen tõi 13 silma (+9) ja Liis Kiviloo 9 (+7). Eesti naiskonna vastuvõtt oli 35% ja rünnak 28%, blokiga saadi 13 ja serviga 6 punkti (tehti ka 6 viga).

Horvaatia edukaim oli 18 punktiga (+15) Bozana Butigan. Horvaatia vastuvõtt oli 54% ja rünnak 40%, blokist teeniti 7 ja servilt 12 punkti (eksiti 8 pallingul).

Eestil on nüüd tabelis neli kaotust. Järgmisel nädalal minnakse võõrsil vastamisi Aserbaidžaani ja Austriaga.