Rahvusnaiskond jahib Hõbeliigas Põhja-Makedoonia vastu kolmandat võitu

Naiste koondis
Naiste koondis — FOTO: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusnaiskond jahib laupäeval, 3. juunil kell 18.30 Euroopa Hõbeliigas oma kolmandat võitu võõrsil Põhja-Makedoonia vastu. 

Eesti on kahes esimeses kohtumises alistanud 3:1 Läti ning 3:0 Austria. Põhja-Makedoonial on kirjas 0:3 kaotus Austriale ja 0:3 kaotus ka Läti vastu. Eesti on seega alagrupis esikohal ja järgmine vastane neljas.

Naiskonna peatreener Alessandro Orefice ütles kohtumise eel, et kuigi Põhja-Makedoonia on seni saanud vaid kaotused, valmistutakse mänguks nagu ikka ehk täie tõsidusega. “Põhja-Makedoonia kohta ma väga palju infot ei oma, aga nähtu põhjal saan öelda, seal on teatud individuaalset kvaliteeti. Väga tugevat distsipliini või mängusüsteemi neil ei tundu olevat, pigem mängitakse vabamalt. Aga sellel tasemel tuleb igaks kohtumiseks maksimaalselt valmistuda ja meie ei tee kellelegi mingeid järeleandmisi. Treenime ja valmistume sellesks kohtumiseks hea keskendumisega ja treenerina ootan mängijatelt samu asju nagu igas mängus,” kinnitas juhendaja.

“Nad kaotasid küll mõlemad mängud 0:3, ent Põhja-Makedoonia võitleb alati kõvasti ja peame selleks valmis olema. Loodan, et suudame laupäeval näidata oma parimat võrkpalli,” lisas Orefice.

Suure tähiseni jõuab laupäeval koondise nurgaründaja Kristiine Miilen, kes peab Eesti eest oma 100. koondisemängu.

Ajakava ja tulemused.

Rahvusnaiskonna koosseis Põhja-Makedoonia vastu: 
Sidemängijad: Karolina Kibbermann, Melissa Varlõgina
Diagonaalründajad: Kertu Laak, Kadi Kullerkann
Nurgaründajad: Nette Peit, Kristiine Miilen, Silvia Pertens, Nora Lember
Temporündajad: Kätriin Põld, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Liisbet Pill
Liberod: Kadri Kangro, Merilin Paalo