Rahvusmeeskond sai suve viimases kodumängus Fääri saarte üle kindla võidu

Täna pidas Kalevi spordihallis oma suve viimase kodumängu Eesti rahvusmeeskond, saades Euroopa meistrivõistluste valiksarja kohtumises Fääri saartest jagu tulemusega 3:0 (25:12, 25:15, 25:15).

Viimase alagrupimängu peab Eesti koondis 17. augustil võõrsil Belgiaga.

Vaata alagruppide seise.

Eesti algkoosseis: Robert Viiber, Timo Tammemaa, Stefan Kaibald, Kristo Kollo, Mart Naaber, Alex Saaremaa, libero Silver Maar.

Mängu algus oli tasavägine, tablool olid 5:5, 6:6, 7:7, 8:8 viigiseisud, misjärel läksid külalised 9:8 juhtima ja Fabio Soli võttis mõtlemisaja. Eesti suutis geimi keskpaigaks Naabri rünnaku järel kätte võidelda 16:10 edu, mida enam ei loovutatud. Geim Eestile 25:12.

Teist geimi alustas Eesti meeskond paremini, minnes Kollo pommlöögi järel ette 7:1. Ohtlikuks vastased selles vaatuses ei saanud, Kaibaldi äss tegi seisuks 16:8 ja geim kuulus Eestile tulemusega 25:16. Selles vaatuses said mänguaega ka Albert Hurt, Karli Allik ja Markkus Keel.

Kolmas vaatus kulges samuti Eesti kindlal dikteerimisel, Saaremaa serviäss käristas vahe 10:2-le ning edasi liiguti vääramatult mänguvõidu suunas. Viimase geimi võitis Eesti 25:15 ning kogu kohtumise seega 3:0.