Rahvusmeeskond alustas ettevalmistust EMiks, vana kahurvägi on tagasi

Rahvusmeeskonna esimene trenn Kalevi spordihallis.
Rahvusmeeskonna esimene trenn Kalevi spordihallis. — FOTO: volley.ee

Täna kogunes Kalevi spordihallis Eesti meeste rahvuskoondis, et alustada ettevalmistust augustis ja septembris toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks. 

EM-finaalturniir toimub taas neljas riigis, Eesti peab alagrupimängud Itaalias. Eesti meeste rahvuskoondis kuulub A-alagruppi koos Saksamaa, Itaalia, Šveitsi, Serbia ja Belgiaga.

Enne EMi peetakse ka kontrollmänge, kui 3. ja 4. augustil kohtutakse võõrsil Tšehhiga ja 18. ning 19. augustil Tallinnas Kalevi spordihallis Ukrainaga.

Peatreener Alar Rikbergi juhendatava meeskonnaga on suve teiseks pooleks liitunud mitmed kogenud mehed nagu Oliver Venno, Renee Teppan, Robert Täht, Henri Treial, Timo Tammemaa. Vaid Ardo Kreek otsustas tervise tõttu eemale jääda. Kokku on töös 19 meest, osad neist siiski kõike pallitrennis veel teha ei saa.

“Minu esialgsest valikust vaid Ardo Kreek jääb vähemalt sel aastal tervislikel põhjustel eemale. Alustame vaikselt ja rahulikult, teeme pärast puhkust taas tutvust võrkpalliga. Lisaks Albert Hurdale on neid mehi veel, kellega päris kõike teha ei saa – Mihkel Varblane käis küünarliigese operatsioonil, Renee Teppani ja Silver Maari puhul tuleb vaadata, kui hästi nad on paranenud ja kuidas kehad vastu peavad ja vastavalt sellele teha jooksvalt otsuseid,” rääkis juhendaja mängijate seisust.

19 mängijast koosnevat nimekirja hakkab Rikberg lühendama pärast kontrollmänge. “Hetkel on natuke raske öelda, millal täpselt, sest mängijate tervislik seis võib seda otsuse aega pikendada. Kui ikkagi on kahtlasi mehi ühel või teisel positsioonil, siis pigem hoida rohkem mehi töös. Aga selge on ka see, et kui EM hakkab lähenema, siis 18-19 mehega efektiivselt trenni teha ei saa ja siis tuleb minna 15-16 mängija peale,” lisas juhendaja.

Koondise koosseis Tallinna laagris:

Sidemängijad: Renet Vanker, Robert Viiber, Markkus Keel
Diagonaalründajad: Oliver Venno, Renee Teppan, Valentin Kordas
Nurgaründajad: Robert Täht, Martti Juhkami, Märt Tammearu, Karli Allik, Stefan Kaibald (lisaks Albert Hurt erigraafikuga)
Temporündajad: Andri Aganits, Timo Tammemaa, Henri Treial, Mihkel Varblane, Marx Aru
Liberod: Silver Maar, Johan Vahter

Eesti mängud alagrupiturniiril (Eesti aeg):

30. august Perugia, Itaalia 19:00 Saksamaa – Eesti
31. august Perugia, Itaalia 22:00 Eesti – Itaalia
3. sept Ancona, Itaalia 19:00 Eesti – Šveits
4. sept Ancona, Itaalia 19:00  Serbia – Eesti
5. sept Ancona, Itaalia 19:00 Belgia – Eesti

Kontrollmängud EMi eel:

3. august Kolin, Tšehhi (kellaaeg selgumisel) Tšehhi – Eesti

4. august Kutna Hora, Tšehhi (kellaaeg selgumisel) Tšehhi – Eesti

18. august kell 18.00 Kalevi SH Eesti – Ukraina

19. august kell 18.00 Kalevi SH Eesti – Ukraina