Rahvusmeeskond alistas Kuldliigas kodupubliku abiga Tšehhi 3:0

Eesti ja Tšehhi kohtumine
Eesti ja Tšehhi kohtumine — FOTO: Gertrud Alatare

Eesti meeste koondis sai pea täissaali publiku marulise kaasaelamise toel Euroopa Kuldliigas Tšehhi vastu 3:0 (25:15, 26:24, 25:21) võidu.

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Renet Vanker, Valentin Kordas, Martti Juhkami, Karli Allik, Andri Aganits, Mihkel Varblane, liberod Silver Maar ja Johan Vahter.

Juhkami viis Eesti meeskonna 6:3 ette, kuid vastane viigistas 7:7. Edasi kulges avavaatus tasavägiselt, uuesti viis Allik oma meeskonna juhtima 11:8 ja Aganitsa temporünnak käristas vahe 13:9-le, sundides vastased mõtlemisajale. Geimi keskel viisid Aganitsa järjestikused punktid kodumeeskonna 17:12 ette ja Juhkami võimas rünnak tegi seisuks 19:12. Geim Eestile 25:15.

Teises geimis jätkati samas koosseisus. Seegi vaatus algas tasavägiselt, tšehhide eksimuse järel sai Eesti kahepunktilise edu (8:6), ent õige pea olid tablool numbrid 8:8. Punkt-punktis mindi, kuni külalised kahega ette läksid – 19:17. Eestlased jõudsid 19:19 viigini, ent servivead ja vastase hea rünnak andsid Tšehhile 22:20 edu ja Alar Rikberg võttis mõtlemisaja. Robert Viiber tuli Vankeri asemele. Aganitsa kaval punkt ning vastaste viga rünnakul viigistas uuesti seisu (22:22) ja nüüd võtsid tšehhid time-out’i. 24:24 seisult sai geimpalli Eesti ja see ka realiseeriti – 26:24 teine geim Eestile.

Kolmas vaatus algas suurepäraselt, kui blokipunkt Eesti 5:2 ette viis. Tšehhid mängisid vahe minimaalseks, ent taas oli blokk see, mis kodumeeskonna 10:8 seisuni aitas. Eesti suutis edu hoida, geimi keskel saadi Tšehhi autirünnaku järel kätte 16:13 eduseis ja Juhkami võimsad rünnakud tegid seisuks 18:15. Matšpalli teenisid eestlased seisul 24:20, ent esimest ei realiseeritud. Teine aga küll ja geim Eestile Juhkami pommlöögist 25:21.