Rae Spordikool/VIASTON teeb Optibet naiste Balti liigas debüüdi

TalTechi mängijad
TalTechi mängijad — FOTO: Helen Hunt/TalTech

Laupäeval stardib Optibet naiste Balti liiga uus hooaeg, mille osalevate klubide koguarv on võrreldes eelmise aastaga jäänud samaks – liigas osaleb 10 võistkonda.

Eesti võistkondadest osalevad tänavu Balti riikide ühisturniiril eelmise hooaja neljas TalTech, viies Tartu Ülikool/Bigbank, kaheksas Audentese SG/Noortekoondis ja liiga debütant Rae Spordikool/VIASTON. Eelmisel hooajal kümnendaks tulnud Barrus/Võru Võrkpalliklubi algaval hooajal Balti liigas ei osale. Lisaks neljale Eesti naiskonnale mängivad liigas kaasa kaks Leedu ja neli Läti klubi.

Avanädalavahetusel on kavas kolm vastasseisu, mis kõik toimuvad Eestis. Laupäeval kell 14 mängivad Audentese spordihoones koduvõistkond Audentese SG/Noortekoondis ja Tartu Ülikool/Bigbank. Pühapäeval kell 14 võõrustab TalTech koduses TalTechi Spordihoones Audentese SG/Noortekoondist ja Tartu naiskond samal ajal Tartu Ülikooli spordihoones Rae Spordikool/VIASTONit. 

Naiste Balti liigas osalevate Eesti võistkondade omavahelised tulemused lähevad ka Eesti meistrivõistluste arvestusse. Treenerite hooajaeelsed kommentaarid on leitavad SIIN.

Põhiturniiril kohtadele 1.-8. tulnud võistkonnad mängivad seejärel kahe võiduni peetavates veerandfinaalides järgnevalt: 1. ja 8., 2. ja 7., 3. ja 6., 4. ja 5. Finaalturniir toimub nelja naiskonna osalusel 2.-3. märtsil.

Vahendas volley.ee