Reklaam sulgub sekundi pärast

Poolfinaali 3:0 võitnud Tartu Bigbank on Balti liiga esimene finalist

Tartu Bigbanki mängijad
Tartu Bigbanki mängijad — FOTO: SK Duo

Meeste Balti liiga esimeses poolfinaalis kohtusid tiitlikaitsja Tartu Bigbank ja Pärnu Võrkpalliklubi. Kindla 3:0 (25:14, 25:19, 28:26) võidu edenes finaali kodus mängiv Tartu klubi, kirjutab volley.ee.

Tartu algkoosseis: Markkus Keel, Matej Šmidl, Tamur Viidalepp, Timo Lõhmus, Mart Naaber, Kevin Soo, libero Rait Rikberg.

Pärnu algkoosseis: Richard Voogel, Hindrek Pulk, Kaur Erik Kais, Tony Tammiksaar, Jörgen Vanamõisa, Arthur Henrique Pereira, libero Allar Keskülla.

Kodus mänginud Tartu läks Lõhmus võimsa rünnaku järel avageimi juhtima 6:3 ja Naabri serviäss seadis tabloole Tartu 10:4 eduseisu. Pärnu peatreener Toomas Jasmin saatis õige pea Kaisi asemel platsile Luis Henrique Damasi, geimi lõpus tuli Kais tagasi. Selles geimis Pärnu meeskond enam ohtlikult lähedale ei tulnud ja avageimi võitis Tartu 25:14.

Teises geimis jätkas Bigbank sama hooga, Soo viis Tartu 4:0 ette ja Jasmin võttis kiirelt mõtlemisaja. Pärnul tuli taas platsile Damas. Vahe kärises juba 12:7-le, ent Pulk tõi Pärnu kahe punkti kaugusele (14:12). Kahest punktist lähemale suvepealinna meeskond aga tulla ei suutnud ja ka teine geim kuulus Tartule, tulemuseks 25:19.

Kolmandas vaatuses läks Kais Pulga asemel diagonaali, tempodest oli Vanamõisa asemel mängus Kristo-Joosep Peterson. See vaatus algas tasavägisemalt. 11:11 viigiseisult sai Tartu järjest kaks punkti, ent Damas ei lubanud vahet suuremaks mängida, vähendades kaotusseisu minimaalseks – 12:13. Lõhmuse eksimuse järel oli seis uuesti viigis 14:14 ja seejärel läks Pärnu kahe punktiga ette. Järgnes tehniline praak Keelelt ja Damasi serviäss ning Pärnu oli juhtimas 18:14. Šmidl tõi oma meeskonna võimsa rünnakuga seisuni 20:22, ent Kaisi pommlöök käristas vahe taas kolmepunktiliseks. Šmidli äss tõi aga geimi lõpus Tartu punkti kaugusele – 22:23 ning ka viigi seadis jalule just Šmidl – 24:24. Geimpalli sai esimesena Pärnu, ent seda ei suudetud realiseerida. Uue geimpalli tõi Kais, ent selle luhtas Soo -26:26. Nüüd tõi Tartule geimpalli Šmidl ja geimi lõpetas Lõhmuse blokist auti rünnak – geim Tartule 28:26 ja mäng seeha 3:0.

Teises poolfinaalis kohtuvad kell 19.00 Ezerzeme/DU – RTU Robežsardze Jurmala.

Ajakava:

Poolfinaalid laupäeval, 4. märtsil:
16:00 Bigbank Tartu – Pärnu VK
19:00 Ezerzeme/DU – RTU Robežsardze Jurmala

Medalimängud pühapäeval, 5. märtsil:
14:00 3.-4. koha mäng
17:00 Finaal

Pileteid saab osta Piletikeskusest: