Reklaam sulgub sekundi pärast

Põhiturniiri valitseja TalTech teenis Balti liigas pronksi

Pronksmedali võitnud TalTech
Pronksmedali võitnud TalTech — FOTO: Kertu Kosk

Naiste Balti liiga pronksimängus kohtusid kodusaalis mänginud TalTech ja Rae Spordikool/VIASTON. Kahes esimeses geimis kindlalt parem olnud TalTech saavutas neljageimilises vastasseisus 3:1 (25:20, 25:19, 22:25, 25:16) võidu. 

TalTechi naiskonna resultatiivseim skoorija oli 22 punktiga (+12) Nette Peit. Neljandas geimis üheksa punktiga säranud Kätriin Põld lisas 20 (+16), Marily Lass 17 (+10) ja Maren Mõrd 11 (+4) punkti. Seejuures kogus Põld nii blokis kui servil viis punkti, rünnakul lisandus 10 punkti. Kuuega miinusesse jäänud Silvia Pertens tõi kaotajatele 16, Liis Kiviloo 15 ja Merili Kõrvel 13 punkti.

TalTechi naiskonna positiivne vastuvõtt oli 37%, rünnakuid lahendati 37-protsendiliselt, blokiga saadi 18 punkti ja servil löödi 13 ässa ning eksiti 11 pallingul. Rae esinduse  vastuvõtt oli 28%, rünnak 30%, blokiga saadi 14 ja serviga neli silma (eksiti kahel pallingul).

Enne tänast olid TalTech ja Rae tänavusel hooajal kohtunud neljal korral, kui Eesti karikavõistluste poolfinaalis võttis TalTech kaks 3:0 võitu ja Balti liiga kodumängus 3:1 võidu. Põhiturniiri viimases mängus oli 3:1 tulemusega parem kodusaalis mänginud Rae.

Liis Kiviloo sõnas mängujärgses intervjuus, et Rae naiskond oleks pidanud rünnakul mitmekülgsem olema. “Oleksime pidanud rünnakul proovima erinevaid lahendusi, mitte koguaeg ühtemoodi tegutsema. TalTechil oli seetõttu blokis lihtsam. Tulime hea tahtmisega mängima ja üritasime siiski võita. Kokkuvõttes tubli Balti liiga hooaeg ja kuni poolfinaalini läks kõik hästi. Hindan peatreener Raigot (Raigo Tatrik – toim) ja kogu projekti,” rääkis Kiviloo.

TalTechi sidemängija Karolina Kibbermann kommenteeris, et tänasele mängule mindi parema keskendumisega. “Pronksi üle on hea meel, aga lootsin hooajast paremat – tahtsin kolme kuldmedalit. Me ei olnud eile RSU/MSG vastu piisavalt valmis, tänane meeleolu enne mängu oli hoopis teine,” ütles Kibbermann.

TalTech astus võrreldes eelmise aastaga Balti liigas sammu ülespoole, vahetades neljanda koha pronksmedali vastu. Rae Spordikool/VIASTON lõpetas enda debüüthooaja neljanda kohaga.