Reklaam sulgub sekundi pärast

Peatreener Alar Rikberg avalikustas EM-finaalturniirile sõitva rahvuskoondise koosseisu

Eesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis — FOTO: Gertrud Alatare

Eesti meeste rahvuskoondise peatreener Alar Rikberg avalikustas täna 14 mängijast koosneva koondise, kes esindavad Eestit Itaalias toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel. 

Koondis pidas reedel ja laupäeval viimased kontrollkohtumised, kui kahel korral saadi jagu Ukraina esindusest.

Pärast seda pidasid treenerid viimase arutelu, kellega EM-ile sõita, ütles Alar Rikberg. “Nädal enne tegime staffi suurema ringiga kõigi 19 mehe puhul kaardistamise, mõeldes nii mängijate tervisliku seisundi kui üldfüüsilise seisundi peale. Ja nüüd pärast Ukraina kohtumisi oli abitreeneritega viimane arutelu, kus kõik said oma hinnangu öelda. Lõpptulemusega tuli üsna üksmeelne otsus sellise koosseisu osas,” sõnas ta.

“Kellegi välja jätmise protsess on alati valulik, seekord oli raske ka see, et keegi ei jäänud välja põhjusel, et ta on kehv. Kontrollmängudes näitasid kõik mehed end heast küljest, seega tuli valik teha mitme hea mängija vahel. Meil on seekord väga ühtlane koosseis ja see tegigi otsustamise keeruliseks. Niisugust olukorda pole Eesti koondises ammu olnud, sest mängijatel on niipalju vigastusi olnud. Nüüd on meil aega nii-öelda peenhäälestusega tegeleda ja eks lõplik olukord selgub juba EMil,” lisas Rikberg.

Koondise koosseis EM-finaalturniiril: 

Sidemängijad: Renet Vanker, Markkus Keel
Diagonaalründajad: Oliver Venno, Renee Teppan
Nurgaründajad: Robert Täht, Martti Juhkami, Märt Tammearu, Karli Allik
Temporündajad: Andri Aganits, Timo Tammemaa, Henri Treial, Marx Aru
Liberod: Silver Maar, Johan Vahter

Peatreener Alar Rikberg, abitreenerid Avo Keel ja Lauris Iecelenieks, füsioterapeudid Toms Zvonkvos ja Mark Leinfeld, ÜKE-treener Ott-Erik Kalmus mänedežer/statistik Märt Pajusalu. 

 

Vahendas, volley.ee