Pärnu võitles, aga Aadu Luukase karika finaali murdis end Selver/TalTech

Kahe võiduni peetava poolfinaalseeria esimese mängu võitis Pärnu VK, seega oli seeriat favoriidina alustanud Selver/TalTechi jaoks täna korduskohtumises selg vastu Pärnu spordihoone seina. Närvilise mängu suutis pealinna meeskond siiski 3:1 (22:25, 25:12, 25:20, 28:26) võita ja kindlustas sellega koha 17. detsembril mängitavas Aadu Luukase karikafinaalis, kirjutab volley.ee.

Mäng algas punkt-punktis, aga seisult 7:7 said pärnakad hoo sisse ja võitsid esimese geimi 25:22. Selver/TalTech end siiski ehmatada ei lasknud, pigev vastupidi, sest teise geimi võitsid hoopis nemad, ja seda ülikindlalt 25:12. Kolmas oli taas veidi tasavägisem, aga alates seisult 17:17 olid paremad Andres Toobali hoolealused ning geim neile 25:20. See tähendas, et nüüd oli juba kodumeeskond ise surve all, sest oli teada, et järgmise geimi kaotus tähendab Pärnu VK jaoks karikateekonna katkemist. Kodumeeskond suutiski end väga hästi kokku võtta ja andis neljandas vägeva lahingu. Geimi lõpp läks väga põnevaks, Selver/TalTechil läks vaja nelja matšpalli, et mäng 3:1 ja sellega ka finaalikoht Tallinna viia.

Võitjate kõige resultatiivsem oli Oliver Orav 24 (+17) punktiga. Denis Losnikov lisas 15 (+7) ja Rauno Tamme 11 (+8), tempomees Andri Aganits lisas suurepärased 10 (+8) punkti, mille sisse mahtus ka 4 blokipunkti.

Kaotajate parim oli Tony Tammiksaar 17 (+8) punktiga.

Kogu mängu statistika on leitav SIIT.

Teises poolfinaalpaaris alustas võidukalt 2021. aasta karikavõitja Bigbank Tartu, kes eile alistas Võrus Barrus Võru VK 3:0. Korduskohtumine mängitakse laupäeval kell 15:00 Tartu Ülikooli spordihoones. Aadu Luukase karika finaal mängitakse 17. detsembril.