Pärnu jäi pronksimängus alla klubi ajaloo esimese Balti liiga medali võitnud Daugavpilsi Ülikool/Ezerzemele

Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme võitis pronksikohtumises Pärnut
Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme võitis pronksikohtumises Pärnut — FOTO: Marko Uusküla/volley.ee

Pärnu Võrkpalliklubi ja Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme vahelisest Balti liiga pronksikohtumisest väljus 3:1 (22:25, 25:21, 25:19, 26:24) võiduga Läti klubi. Daugavpilsile oli see ajaloo esimeseks medaliks Balti liigas, kirjutab volley.ee.

Pärast keerulist põhiturniiri – kus Pärnu sai teatavasti viimase koha – oli finaalturniirile jõudmine suureks kordaminekuks, ent medalini kahjuks ei jõutud. Pronksimängu alustati küll hästi, ent avageim jäigi Pärnule ainsaks võidetud geimiks.

Võitjate resultatiivseimateks olid võrdselt 16 punkti toonud Armands Rokjans (+12) ja Andris Širjakovs (+4). Pärnule tõi Tony Tammiksaar 16 punkti (+12), Hindrek Pulga arvele jäi 16 (+1) ning Jörgen Vanamõisa kontole 12 silma (+10; sh 5 blokki). Daugavpilsi vastuvõtt oli 47% ja rünnak 41%, Pärnu samad näitajad olid 55% ja 43%. Blokist said lätlased 12 ja Pärnu 11 punkti, servil lõi Daugavpils 3 ässa ja Pärnu 4.

Pärnu pidi täna mängima ilma ühe põhimehe Kaur Erik Kaisita, kes tegi eilses poolfinaalis viga hüppeliigsele.

Mängu käik:

Pärnu algkoosseis: Richard Voogel, Hindrek Pulk, Tony Tammiksaar, Luiz Henrique Damas, Arthur Henrique Pereira, Jörgen Vanamõisa, libero Allar Keskülla.

Pärnu alustas kohtumist isukalt, minnes Vanamõisa rünnakust juhtima 6:4. Daugavpils ei lasknud aga vastast eest ja geim kulges tasavägiselt, ent Pärnu suutis mõnepunktilist edu hoida. Geimi keskel suudeti Pulga vedamisel 17:14 ette minna ning seda edu enam käest ei antud. Geimpalli tõi Vnamõisa seisul 24:21 ja avavaatuse võitis Pärnu 25:22.

Teine geim algas paremini Daugavpilsi jaoks, kes läks Andris Širjakovsi rünnaku järel 7:2 juhtima ja Pärnu võttis mõtlemisaja. Läti klubi kontrollis seda vaatust algusest lõpuni ja Pärnu ei suutnud oma mängu kuidagi leida. Geimi keskel sekkus Damasi asemel Ivory Õuekallas. Toomas Jasmini hoolealused suutsid suurest kaotusseisust välja tulla ja jõuda kahe punkti kaugusele (17:15), tuues geimi lõppu põnevust, ent viigini enam ei jõutud ja geim läks Daugavpilsile tulemusega 25:21.

Kolmandas geimis pääses Daugavpils juhtima 11:8 ja Pärnu jäi tagaajaja rolli. Viigini jõuti seisul 15:15 Vanamõisa serviässa järel, ent uuesti läksid lätlased eest 18:15. 16:20 kaotusseisul proovis Toomas Jasmin mõtlemisajaga mängu muutust tuua, ent geimi siiski päästa ei õnnestunud ja Daugavpils võitis selle 25:19.

Neljandas geimis suutsid Pärnu mehed küll 4:1 ette minna, kuid Daugavpils viigistas 4:4 ja õige pea leidis Pärnu end 4:7 kaotusseisust. Mängu sekkunud Õuekallas aitas oma meeskonna punkti kaugusele (7:8), ent ikkagi olid lätlased suurema tahtmisega medalis kinni, minnes geimi keskel ette 16:13. Pulga serviässa järel jõuti veel punkti kaugusele – 16:17 ja minimaalset vahet nähti tablool veel korduvalt ning viigini jõuti viimaks seisul 22:22 blokipunkti järel. Ka järgmisele Daugavpilsi rünnakule ehitati blokk ette – 23:22 ja Pärnu juhtis geimi! Järgmise punkti said lätlased ning teenisid seejärel ka esimese matšpalli seisul 24:23. Pärnu kasutas mõtlemisaega. Matšpalli luhtas Damasi rünnak, sellele järgnes aga Pulga serviviga ja lätlased said uue matšpalli seisul 25:24 ja see ka realiseeriti. Geim võideti 26:24 ja mäng 3:1.