Päris harukordne! Ala vahetanud Eesti jooksja liitus Pärnu Võrkpalliklubiga

Pärnu Võrkpalliklubi andis sotsiaalmeedias teada, et meeskonnaga on liitunud endine jooksja Tony Nõu.

Autor/allikas/foto: Pärnu Võrkpalliklubi Facebook

Nõu hoiab Eesti kõigi aegade 400 meetri edetabelis kõrget viiendat kohta (46,24). Seda tabelit juhib Rasmus Mägi (45,35), teine on Marek Niit (45,74), kolmas Aivar Ojastu (45,99) ning neljas Erki Nool (46,23-ga).

Kuidas sündis otsus USA-st tagasi kolida ja ala vahetada?

USA-st kolisin tagasi kuna lõpetasin sel sügisel enda õpingud, õppisin ärijuhtimist ökonoomika erialal Nebraska-Lincolni ülikoolis. Viimased peaaegu kaks aastat enam tervise tõttu ei jooksnud. Sisimas on alati tunne olnud, et olen võrkpallur rohkem kui kergejõustiklane. Vigastus, mis lõpetas algselt võrkpallikarjääri, sai lahenduse aastaid hiljem kergejõustikus, aga kuna jooksmine tuli hästi välja, siis jäin seda tegema. Peale koroona põdemist jäid püsivad kahjustused tervisele, mis tegid kõrgel tasemel jooksmise raskeks ning keha ei pidanud enam vastu. Suvel mängisin palju rannavõrkpalli ja seda keha kannatas. Spordist niisama kergelt loobuda ei soovinud ning tänu võimalusele ühineda Pärnu Võrkpalliklubiga tuli kerge otsus naasta võrkpallimaailma.

Mida pead enda suurimaks saavutuseks kergejõustiklasena?

Suurim saavutus oli ilmselt juunioride Euroopa meistrivõistluste 4.koht 400m jooksus, kus medalist jäi lahutama vaid 0.01 sekundit

Sinu esimene treener ja kus alustasid võrkpalliga?

Esimene treener oli Egon Edo ning alustasin võrkpalliga enda kodulinnas Viljandis. Egoni trennides saadud mentaliteet ja distsipliin aitasid mind eduni ka kergejõustikus ja kõigis teistes ettevõtmistes. Kergejõustikuga hakkasin tegelema alles Audentese spordigümnaasiumi kümnendas klassis kui vahetasin ala poolel õppeaastal, kooli läksin võrkpallurina.