Reklaam sulgub sekundi pärast

Orefice lahkus Eesti võrkpallinaiskonna peatreeneri kohalt

Peatreener Alessandro Orefice naiskonda juhendamas
Peatreener Alessandro Orefice naiskonda juhendamas — FOTO: Gertrud Alatare/volley.ee

2022. aastast Eesti võrkpallinaiskonna peatreener olnud Alessandro Orefice pani ameti maha ning liikus üle Sloveenia naiskonna juurde.

Itaaliast pärit treeneri all võitis Eesti naiskond eelmine aasta hõbeliiga kuid kodusel EM-finaalturniiril tuli alla vanduda kõigis viies kohtumises.

Ühtegi teist kandidaati võrkpallinaiskonna juhendaja kohale aga Pevkuri sõnul toona polnud. „Andsime talle ka sisendi, et meil on kalender muutunud. Peame sel aastal mängima Kuldliigat ja EM-valiksarja esimese poole ning järgmisel kevadel valiksarja teise poole - see muudab kogu ettevalmistust. Sellest tulenevalt pole meil enam ruumi eksperimenteerimiseks või testimiseks. Peame kohe alustama võistkonnaga, kellega ka EM-valiksarja mängima lähme, mis tähendab, et mängijate valik jääb väiksemaks ja see arvatavasti muudab natuke ka taustameeskonna suurust. Ootame omalt poolt, mis ta välja pakub - kellega ta tahab seda teha. Seega pole meie jaoks küsimus ainult Orefices, vaid kogu tema taustameeskonnas,“ Rääkis Hanno Pevkur Delfi Spordile.

"Ma otsustasin sloveenia rahvusnaiskonnaga liituda, sest tegemist on tõsise ja eduka organisatsiooniga, kellel on selged eesmärgid ja mentaliteet, mis sobib minu omaga väga hästi," rääkis Orefice Sloveenia võrkpalliliidu kodulehel.