Nõlvak ja Tiisaar piirdusid Elite 16 taseme MK-etapil kvalifikatsiooniga

Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar
Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar — FOTO: Conny Kurth

Eesti rannavolle esipaar Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar võitsid küll Tšehhis Ostravas toimuva Elite 16 ehk kõige tugevama tasemega MK-etapi kvalifikatsiooni avamängu, aga teise matši napp kaotus kustutas eestlaste lootuse põhiturniirile jõuda, kirjutab volley.ee.

Nõlvaku ja Tiisaare esimene vastane oli USA paar Troy Field ja Paul Lotman, keda võideti kindlalt 2:0 (21:15, 21:17). Nõlvak nimetas mängu Fieldi ja Lotmaniga kindlaks, rünnakul ja blokis tegutsemine õnnestusid hästi. Tiisaar tõdes, et kuigi mõned langused mängu jooksul tekkisid, suutsid nad need kiiresti ära parandada.

Ka päeva teine vastane oli Ameerika Ühendriikidest, sedapuhku Andrew Benesh ja Miles Partain. Avageimi suutsid Nõlvak ja Tiisaar küll selgelt võita, aga ameeriklased leidsid teiseks geimiks eestlaste nõrgad kohad üles ning hakkasid nendele vajutama. Beneshi ja Partaini dikteerimisel algas ka otsustav kolmas geim, aga Nõlvak ja Tiisaar tulid raskest seisust välja ning meie meestel oli järjest kasutada koguni kolm matšpalli. Kahjuks ei suudetud võimalusi ära kasutada ning mängu lõpetasid võidukalt ameeriklased tulemusega 2:1 (15:21, 21:11, 19:17).

“Üks väga mõru kaotus,” ütles Tiisaar esmalt kaotuse kohta. “Jäime alates esimese geimi lõpust oma rünnakuga nende vastu hätta. Saime küll hea blokk-kaitsega kolmandas geimis supervõimalused mäng ära lõpetada, aga väike ebakõla kõige kriitilisemal hetkel tõi sellise tulemuse,” lisas ta. Nõlvak oli Tiisaarega valusa kaotuse osas nõus. “Nad kohanesid meie mänguga tõesti hästi pärast esimest meie võidetud geimi ja vajutasid valusatele punktidele, näiteks panid palju lühikest servi ja võtsid sellega meilt rünnakuvõimalusi ära. Eks kohanesime meiegi ja saime ka võimalused mäng ära võita. Kahjuks olid lõpus nemad kindlamad ja meil mitte nii head valikud,” võttis Nõlvak kaotuse kokku.

Alles pühapäeval lõpetasid Nõlvak ja Tiisaar King of the Court turniiri Saksamaal Hamburgis, kus teenisid viienda koha. Nüüd ootab mehi ees lühike periood kodumaal, sest juba juuni keskel löövad eestlased kaasa Challenge taseme MK-etapil Lätis Jurmalas.