Reklaam sulgub sekundi pärast

Naiste võrkpallikoondis alistas Hõbeliigas Luksemburgi

Naiste võrkpallikoondis
Foto: volley.ee

Eesti naiste võrkpallikoondis kohtus täna Tartus Hõbeliiga mängus alagrupi autsaideri Luksemburgiga ja võttis nö. kohustusliku võidu 3:0 (14, 16, 22).

Sellega tehti ilus sünnipäevakink temporündaja Laura Partsile, kes ka ise võitu korraliku panuse andis, tuues 11 punkti (+7).

Täna said rohkem mänguaga ka need, kes seni pigem vahetusmängija rolli kandnud. Vaba päeva said Liis Kullerkann, Nette Peit ja Kertu Laak, lisaks oli puudu mitu noormängijat, kes liitusid U19 koondisega.

Eesti alustas koosseisus Julija Mõnnakmäe, Kadi Kullerkann, Silvia Pertens, Kristiine Miilen, Laura Parts, Eliise Hollas, libero Kadri Kangro. Vahetusest sekkusid Liisbet Pill ja Karolina Kibbermann.

Eesti resultatiivseimaks kerkisid võrdselt 14 punktiga Kristiine Miilen ja Kadi Kullerkann (+12 ja +12), Parts lisas 11 ja Silvia Pertens 8 punkti (+3). Eesti vastuvõtt oli 36%, rünnakuid lahendati 48-protsendiliselt, blokiga saadi 8 punkti ja servil löödi 6 össa ning eksiti 14 pallingul.

Luksemburgile tõid Lily Tarantini ja Betty Hoffmann kumbki 6 silma. Luksemburgi vastuvõtt oli 32%, rünnak 23%, blokist saadi 5 ja servilt 3 punkti (eksiti 4 pallingul).

Laura Parts sõnas, et jäi oma panusega täna rahule. “Jäin oma esitusega rahule küll, ma pole siiani ju väga palju mänguaega saanud. Aga viimased hooajad välismaal on andnud piisavalt kindlust juurde ja seetõttu polnud ületulek ja siia võistkonda sulandumine väga rasked. Kindlasti oleks täna mõned elemendid võinud paremini teha, alati on arenemisruumi,” võttis ta oma esituse kokku.

“Mängus üldisemalt oli meil mõningaid ebastabiilseid olukordi, kas servi vastuvõtul või mõned üksikud lihtsamad pallid, kui seda saaks stabiilsemaks, oleks meie mängupilt väga hea. Kolmanda geimi algus läks selle nahka, et jäime nagu midagi ootama, ei suutnud kohe oma mängu mängima hakata ja tegime rohkem omavigu.”

Parts usub, et võrreldes esimeste kohtumistega on Eesti naiskonna esitused muutunud kindlamaks. “Oleme rohkem saanud kokkumängu harjutada ja kindlasti on ka nooremad mängijad rohkem harjunud ja kindlust on juurde tulnud. Mängupilt on ka trennides paremaks läinud ja eks see kandub mängu üle,” lisas temporündaja.

Alagrupiturniiri viimases mängus kohtutakse pühapäeval Tartu kell 18.00 Portugaliga.