Naiste võrkpallikoondis alistas Hõbeliiga põnevusmängus Sloveenia

naiste-vorkpallikoondis
Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti naiste võrkpallikoondis kohtus täna Tartus Hõbeliiga A-alagrupi mängus Sloveeniaga ja sai raske võidu 3:2 (25, 20, -25, -23, 10).

Eestil oli kolmandas geimis seisul 24:22 ka kaks matšpalli, kuid Sloveenia tuli sellest seisut veel välja. Viiendat geimi kontrollis Eesti päris kindlalt. 

Täna olid Eesti naiskonna rünnakutel Kertu Laaki hästi toetamas ka nurgaründajad Kristiine Miilen ja Silvia Pertens ning temporündaja Eliise Hollas. Laak panustas 25 punkti (+17), Miileni arvele kanti 19 punkti (+13) ning Pertens ja Hollas lisasid kumbki 14 silma (+7 ja +11) ning Liis Kullerkann tõi 8 punkti (+5). Sloveeniale tõi Mija Šiftar 23 silma (+10). 

Peatreener Alessandro Orefice ütles, et pärast mitut kaotust on võit äärmiselt oluline. “Olen väga õnnelik, et saime võidu kätte. Hea meel on nii mängijate kui staffi üle, sest kõik on teinud meeletult tööd. Astusime sammu edasi ja mängijad on kindlasti nüüd veelgi enesekindlamad. Täna oli vähem hetki, kus oli hirmu, kuigi mäng käis palju üles-alla,” sõnas peatreener. 

“Kindlasti kiidan kõiki mängijaid, Kertu on saanud väga suure koormuse ja temal oli kindlasti füüsiliselt väga raske, aga ta pidas vastu ja kiitus talle. Milkaga (Kristiine Miilen-toim) olen palju rääkinud ja tema oli täna samuti oma õigel tasemel, mis teeb rõõmu. Nurgast saime head abi ka Silvialt, kes kuulus esmakordselt algkoosseisu ja oli algusest saati oma ülesannete kõrgusel, tal on soovi veel areneda ja juba olemas tehniline põhi ning hea füüsis. Nüüd on meil enne järgmist mängu väike paus ja mängijad saavad kaks vaba päeva,” lisas peatreener. 

Eesti naistel on nüüd kaks võitu ja neli kaotust, järgmine vastane on 22. juunil samuti Tartus Luksemburg.